• Deň Zeme môže byť každý deň

... každý deň môžeme urobiť hoci len malý dobrý skutok pre seba, prírodu a prostredie v ktorom žijeme.

Tešíme sa na príspevky od jednotlivých tried, žiakov, rodičov ... ľudí.
            Radi ich uverejníme aj tu:

pondelok 24.4.2023

Druháci a ôsmaci sa stretli cez triednicku hodinu na školskom dvore, aby vytvorili malé skupinky a spolu vytriedili našu "jedinečnú vzorku" obalov - odpadkov.
            Druháci sa zväčša poradili so svojím ôsmakom a potom obal vložili do "správnej" nádoby.
            Dozvedeli sa napr. to, že
            - vrchnáky z plastových alebo sklenených fliaš má zmysel oddeliť a každý materiál roztriediť do správneho koša/kontajnera,
            - zahodené baterky by v prírode znamenali chemické znečistenie,
            - balóniky sú síce pekné, no radosť z pár hodín sa rýchlo zmení na odpad:)
            - lieky po záruke patria do lekárne
            - rozbitý hrnček alebo tanier nie je sklo, patrí do komunálu ... alebo z neho niekto šikovný môž

• Výstava o živote zvierat na zámku v Holíči

V piatok 21.4., hneď zaránky, sa prváci „Líšky" vybrali na Poľovnícku výstavu do zámku v Holíči.
            Ráno sme sa stretli na vlakovej stanici a nechali sme sa vláčikom odviesť do susedného mesta.
            Počasie nám ozaj prialo a tak prechádzka z vlakovej stanice na zámok bola naozaj príjemná.
            Keď sme dorazili k zámku, mali sme ešte čas sa chvíľu pohrať na detskom ihrisku. Niektorí využili čas na desiatu.
            V zámku na nás už čakali samotní organizátori výstavy, aby nám porozprávali rôzne zaujímavosti o živote zvierat v lese a starostlivosti o lesnú zver.
            Napokon sme si popozerali výstavu preparovaných zvierat a poľovníckych trofejí.
            Po výstave sme sa ešte vyšantili na preliezkach a vydali sme sa na vlakovú stanicu naspäť do školy.

Líšky a DH

• Deň narcisov

Ďakujeme všetkým rodičom, deťom i zamestnancom školy, ktorí prispeli na zbierku Ligy proti rakovine Deň narcisov.
            Deti našej školy spolu s učiteľmi navštívili s pokladničkou i niektoré inštitúcie v okolí školy a oslovili obyvateľov a návštevníkov, ktorých 20.4.2023 stretli v meste.
            Veríme, že aj my sme svojou malou mierou pomohli v prevencii a liečbe onkologických ochorení.
            ĎAKUJEME!

• Bojovnosť mladších „štvorlístkáčov“ vo florbale

Po prvý raz sme s mladšími chlapcami pridali do bojov vo florbalovom okresnom kole.
            Turnaja sa zúčastnili najlepšie tímy okresu Skalica. Súboje boli nadmieru dramatické a napäté do posledných minút.
            Chlapci bojovali, čo im sily stačili. Každý jeden duel bol vyrovnaný. Výkon nášho družstva rástol od zápasu ku zápasu.
            Nakoniec sme obsadili pekné piate miesto.
            Ďakujeme všetkým chlapcom za húževnatosť, bojovnosť, vzájomnú podporu i spolupatričnosť k tímu.
            Oceňujeme podporu rodičov, ktorí povzbudili deti nielen svojou prítomnosťou, ale i poskytnutím zázemia pre našich malých športovcov.
            Teší nás, že deti hrdo nosia dresy so znakom štvorlístka a rady reprezentujú našu školu.