• Last Wish - divadelné predstavenie v anglickom jazyku

Divadelné centrum Martin má v svojom repertoári činoherné anglicko-slovenské divadelné inscenácie, ktoré sú koncipované ako učebná pomôcka pre žiakov rôznych vekových skupín.
            My sme si vybrali predstavenie s názvom „Last Wish“ a v piatok 5. mája ho v DK Skalici videli
            naši siedmaci, ôsmaci a deviataci.

Ešte v ten deň, po predstavení, sme si na hodinách angličtiny stihli predstavenie zreflektovať a porozprávať sa o tom, čo a či nám niečo prinieslo, či a čo vieme využiť, alebo čo a či by sme na predstavení zmenili.
            Odpovede a pocity boli rôzne, asi tak, ako to po predstavení býva a byť má – lebo, čo človek, to iný pohľad a aj iná schopnosť svoj pocit a zážitok preniesť do slov a priblížiť spolužiakom.

Zhodli sme sa na tom, že by sme isto ocenili hercov a režiséra za ich výkon, pretože v trojici stvárnili asi 15 rôznych postáv a na celé predstavenie im stačili len 3 kusy obyčajných kul

• Návšteva Záhorského múzea a Mestského úradu v Skalici

Dňa 27.4. si deti z našej školy spestrili vyučovanie návštevou múzea a mestského úradu.

Na mestskom úrade sa dozvedeli rôzne zaujímavosti aj z oblasti histórie, o meste Skalica, ale aj o samotnom chode mestského úradu. Mohli nahliadnuť aj do knihy návštev, kde ich zaujal najmä podpis pani prezidentky Slovenskej republiky.
            Vyskúšali si aj, ako prebieha civilný sobáš.

Ďalšie kroky detí smerovali do Záhorského múzea, kde nás čakala pani lektorka.
            Previedla nás cestou praveku, žiaci si vyskúšali napodobniť vyrábaním z hliny tradičnú kultúru zvoncových pohárov a tiež vytvárali časovú os.
            Siedmaci si nakreslili aj bojovníka – Vikinga a tvorili príbeh o samotnom bojovníkovi. Všetkým deťom sa páčilo a odniesli si pekné zážitky. Piataci objavovali čaro výtvarného umenia a obrazov. Analyzovali obraz sv. Alžbety a mohli si aj vyskúšať, ako by vyzerali v obraze. Vznikli pekné fotografie, ktoré n

• Majstrovstvá okresu vo florbale ZŠ

Dňa 25.4.2023 sa uskutočnili majstrovstvá okresu vo florbale základných škôl, kde mala aj naša škola zastúpenie. Zúčastnených bolo deväť družstiev z celého okresu.

Po poctivých florbalových tréningoch, neustálom športovaní na školskom dvore a systematickej práci s deťmi, a štvorlístkom na hrudi sme sa vydali zabojovať na Okresné kolo starších žiakov vo florbale.
            Losovanie nám do cesty priviedlo družstvá zo ZŠ Vajanského, gymnázia, ZŠ Strážnická a Radošovce. Od samého počiatku turnaja panovala v našich radoch pozitívna nálada, ruku v ruke s veľkými očakávaniami, čo sa bude diať na ihrisku.

• KOMPARO 4 a 6

Aj naša škola sa už roky pravideľne zapája do testovania, ktoré ponúka externá nezávisla organizácia. To preto, aby sme vedeli, ako sa nám učiteľom a našim žiakom darí vo vzdelávacom procese.

KOMPARO je systém periodickej, nezávislej, externej eva­lvá­cie škôl.

"Škola, ktorá sa zapojí do testovania KOMPARO, dostane desiatky strán podrobných výsledkov a analýz. Aby sme vedeniu školy a pedagógom uľahčili orientáciu v nich, zaviedli sme 9 jasne definovaných indikátorov, s pomocou ktorých prehľadne zhrňujeme hodnotenie školy. O každom z testovaných predmetov odpovedáme na 9 dôležitých otázok o každej škole. Aby bolo na prvý pohľad zrejmé, kde sú silné stránky školy a kde tie slabšie, dali sme ukazovateľom jednotnú podobu. Každý sledovaný indikátor môže nadobudnúť hodnotu od 1 do 10, pričom čím je hodnota vyššia, tým je výsledok školy v danom ukazovateli lepší – škola teda zbiera „dobré bo