• KOMPARO 8 a 9

Naša škola sa pravidelne zapája do nezávislého neštátneho testovania KOMPARO, ktoré pripravujme dnes už renomovaná spoločnosť EXAM testing s 30 ročnými skúsenosťami v oblasti testovania škôl.
            Kým deviataci sedeli nad testami z matematiky a slovenského jazyka, ôsmacky test obsahoval aj súbory otázok zo všeobecných študijných predpokladov, biológie a geografie, predmetov, ktoré bežne testované nie sú.
            Organizátor testovania dodáva školám bohaté súbory dát z ktorých môžu vedenie školy a učitelia vyčítať veľa o tom, ako sa im darí napĺňať svoje ciele a svoje hlavné poslanie a našu školu to určite zaujíma.

zdroj: https://exam.sk/

09/11/23
            MiA

• STREDOVEKÝ HRAD

Na hodinách techniky sme sa so siedmakmi rozhodli vyrobiť stredoveký hrad. Žiaci upustili uzdu fantázie a vyrobili si hrady podľa svojich predstáv. Hrady, v ktorých by chceli bývať, kde by chceli fungovať za stredovekých čias. Na hrady sme použili papierové rolky, kartóny, výkresy, špajdle, lepidlo, látky, kúsky dreva a iný materiál, ktorí sme našli doma. Hrady sa všetkým vydarili, každý je úplne iný, originálny.

• Živicové záložky do knihy

Na výtvarnom krúžku sme s deťmi vyrábali záložky zo živice. Potrebovali sme silikónové formy na záložky, epoxidovú živicu, farbivá a dokonca sme využili aj kúsky zlata. Najprv sme si zmiešali živicu s roztokom a potom naliali do formy, následne si tam deti nakvapkali farby a pridali zlato. Pomocou špajdle si rozotreli farbu a vytvorili rôzne zaujímavé obrazce. Deťom sa záložky vydarili a mali z nich veľkú radosť.
            ZuzŠi

• Dorotka a jej lietadlo

Naša druháčka Dorotka S. svojim spolužiakom na výtvarnej výchove porozprávala ako doma so svojím dedom vyrobila úžasný model lietadla. Stačili im k tomu bežné materiály, ktoré máme doma, ale nenapadne nás, čo všetko sa dá z nich vyrobiť. Lietadlo vyrobila z kartónu, nanukových paličiek, malých koliesok a výkresu. Dotvorila ho podľa svojej fantázie. Prajeme veľa tvorivých nápadov a ďakujeme za inšpiráciu.

• Štvorlístková búda pre psíka

S deťmi sme sa rozhodli, že spravíme radosť nejakému milému psíkovi zo skalického útulku. Siedmaci na hodine technickej výchovy vyrábali z dosiek jednotlivé časti búdy. Za dosky a všetok pripravený materiál patrí poďakovanie pánovi školníkovi a pani vychovávateľke. Keď už bola búda na svete, rozhodli sme sa ju so šiestakmi trošku skrášliť a tak sme ju pomaľovali rôznymi farebnými motívmi. Nakoniec priložili ruku k dielu aj siedmaci, ktorí ju domaľovali. Búda je farebná, veselá a všetci dúfame, že sa jej v útulku potešia.
            ZuŠi