• Do práce na bicykli
      • Triedime odpad - rovesnícke vzdelávanie
      • Denný letný tábor
        • Majstrovstvá okresu základných škôl v zrýchlenom šachu

V pondelok, 27.11., sa odohrali v kultúrnom dome majstrovstvá okresu žiakov a žiačok. Prišli si zahrať žiaci zo všetkých 4 ZŠ v Skalici.

Hralo spolu 17 žiakov a 10 žiačok. Chorobnosť nám trochu znížila stavy prihlásených, ale na zaujímavosti partií to neubralo. V kategórii žiakov sme mali – Samuela S. (6.roč.), Michala J. (8.roč.), Eduarda K. a Adama K. (obaja 3. roč.)
            Najlepšie sa darilo Samuelovi, ktorý obsadil celkové 3. miesto a právo postupu na krajské kolo do Trnavy. Veľmi dobre zahral aj Michal a skončil na 5. mieste. Naši tretiaci medzi samými druhostupniarmi bojovali veľmi zodpovedne a robili tým starším značné problémy.

• VŠETKOVEDKO v utorok 28.11. o 8:00 v podkroví

Pre žiačikov na prvom stupni pripravuje už 15. rokov spoločnosť TALENTÍDA, n.o. vedomostnú súťaž pod názvom Všetkovedko.
            Nás len a len teší, že aj v našej škole máme každý rok dosť „všetkovedkov“, ktorí sa do súťažie zapájajú.
            Otázky budú zo všetkých oblastí, s ktorými sa žiaci príslušnej vekovej kategórie doteraz stretli a čo sa doteraz v škole učili. A aj z toho, čo v danom veku môžu odpozorovať zo sveta okolo nich.

• GPX o Pohár Šachuľka Matového v iHRYsku

V sobotu, 25.11., si išli naše deti zahrať šach do Bratislavy. Boli sme veľmi zvedaví, ako to bude prebiehať, pretože sa hralo priamo v obchodnom dome VIVO, v predajni iHRYsko.

Privítal nás pán Hunčár so svojim parťákom, Šachuľkom Matovým, ktorý nás počas turnaja sprevádzal. Na tento turnaj sa mohol pozrieť ktokoľvek, kto v tom čase bol v obchodnom dome, kde už vládla vianočná atmosféra. Stretlo sa tu 75 detí, ktoré odohrali 8 kôl. Od nás si boli zahrať – Zhen Zhen, Emka H., Lucka H., Mariannka K., Edko K. a Riško U. Prekvapenie si pre nás pripravila Lucka H., ktorá na svojom prvom turnaji v živote uhrala 5 bodov a skončila na 24. mieste. Tesne pred ňou, na 23. mieste bola Zhen Zhen.

Myslím, že sa nám páčilo všetkým a našim deťom ďakujem.
            Doniesli sme si aj knihu Šachuľko Matový a jeho sny.