• Medzi budúcimi zdravotnými sestrami a masérmi

Vo štvrtok 16.11. sa na Strednej zdravotníckej škole v Skalici konal Deň otvorených dverí pre žiakov 9. ročníkov základných škôl a my sme mohli nakuknúť do odborných učební, ktoré na škole majú.

Študentky a študenti boli vyobliekaní do bielych vyžehlených uniforiem a asistovali pedagógom pri prezentáciách. Nazreli sme do tried budúcich sestričiek a masérov, ošetrovní s cvičnými figurínami. Mohli sme si napríklad nechať zmerať hladinu cukru v krvi, skúsiť vpichnúť injekciu do „cvičného modelu svalu“, zmerať tep alebo skúsiť oživovanie, či v telocvični pozrieť zostavu na talentové prijímacie skúšky. Hovorili sme aj s hasičmi, ktorí tiež absolvovali štúdium na tejto škole.

Naviac času sme strávili v poslednej miestnosti, kde odborní pracovníci Únie nevidiacich a slabozrakých prezentovali kompenzačné pomôcky a služby, ktoré ponúkajú svojim klientom.
            Pozdravili sme sa aj s našou minuloroč

• Rekapitulujeme chessity po roku práce

Asi pred rokom sme obnovili detské licencie na platforme chessity. Je to šachový server, ktorý využívame na šachových tréningoch v škole na krúžkoch. Dnes máme 45 aktívne trénujúcich detí. Počas tohto detí získali spolu 46 diplomov.

Keďže počas minulého roku sme zapojili aj našich prváčikov, získali sme rôzne výkonostné úrovne. Počas uplynulého roku bolo priradených:

• Fotosyntéza

V rámci praktických cvičení z biológie sa deviatakom podarilo uskutočniť experimenty zamerané na fotosyntézu. Pomocou chromatografie dokázali prítomnosť fotosyntetických farbív v listoch rastlín, mikroskopom pozorovali prieduchy na pokožke rastlín a podarilo sa im dokázať aj vplyv množstva oxidu uhličitého na fotosyntézu u vodných rastlín.