• Jeseň v 3.A

Jeseň sa nám skončila a Vianoce klopú pomaly na dvere.

Naši zajkovia, už tretiaci toho od septembra stihli viac než dosť. Spoločne sme upiekli perník z ktorého nezostala ani omrvinka, spali sme v škole, vybláznili sme sa na školskom dvore, vytvorili sme nádherné obrázky a dokonca sme ušili aj tašku!
            Okrem toho sme si vyrobili vlastné EKO akvarelové farby s ktorými sme maľovali upršané obrázky.

• Súťaž iBobor

Chceme podporiť u žiakov záujem o digitálne technológie, preto sa niektorí žiaci 2. až 9.ročníka v novembri zapojili do medzinárodnej informatickej súťaže iBobor.

Spomedzi 69 zapojených žiakov z našej školy bolo 30 úspešných riešiteľov. Najúspešnejší v jednotlivých kategóriách boli:

Kategória DROBEC (žiaci 2.a 3.ročníka) - Vilko H.

• Spoznávame historické pamiatky

Na hodinách dejepisu v piatom ročníku sa žiaci stretli s historickými pamiatkami rôzneho charakteru. Rozdelili sme si ich medzi hmotné, obrazové, písomné a zvukové. Podľa aktivity nazvanej ,,Mystery box“ sa stretli s predmetmi, ktoré používali bežný ľudia a dnes sú už súčasťou i našej histórie. Medzi predmetmi, ktoré žiaci vylovili z krabice a skúmali ich, boli staré fotografie, vysvedčenia, modlitebné knižky, šperky, vázy, taniere, staré platne, medaily, knihy a iné predmety z našej histórie. Deti sa aj doma zahrajú na pátračov a skúsia doma, u svojich babiek či prababiek nájsť rôzne zaujímavé predmety z minulosti. Tešíme sa, čo všetko vypátrate a prinesiete nám ukázať.

• Literárna tvorba

Žiaci ôsmeho a deviateho ročníka nechali v sebe prebudiť svoj básnický kumšt a napísali krásne básne v štúrovčine. Zapojili sme ich aj do literárnej súťaže pri príležitosti Týždňa vedy a techniky 2023. Tak im budeme držať palce!

Prikladáme Vám aj jednu básnickú ukážku. Na zvyšok sa môžete tešiť v školskom časopise Štvorlístok.

• Ihla v ruke tretiaka

Tento rok majú tretiaci prvý krát predmet Pracovné vyučovanie, na ktorom sa venujú rozvoju rôznych zručností. Tentokrát sme prvý raz držali v ruke ihlu. Niektorí už šili, niektorí ešte nie, no všetci to zvládli na výbornú. Dokázali navliecť niť do ihly, zauzlovať ju a veľmi pekne vyšiť predkreslené ovocie. Na hodine bolo veselo, najmä chlapci sa tešili z toho, že to zvládli a ja som hrdá na všetkých, že si neublížili a aj napriek prvotným obavám sa všetci pustili do práce.