• Chemický vianočný stromček

Počas chémie u ôsmakov zavládla vianočná nálada. Pri opakovaní názvov jednotlivých iónov sme namiešali zápár roztokov a dokázali tak, že sfarbenie roztokov závisí od oxidačných čísiel prvkov.
            Nakoniec sme vytvorili špeciálny vianočný stromček, plný farieb a svetielok. Samozrejme nechýbajú ani ozdoby v podobe chemických zápisov iónov.

• Pytagoriáda

V dňoch 12. a 13.12. sa aj na našej škole uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže Pytagoriáda. V tejto súťaži nejde len o správne vyriešenie úloh, ale aj ako rýchlo ich účastníci vypočítajú. A ako sa nám darilo ? V 3.ročníku máme 11 žiakov zo 17 úspešných, vo 4.ročníku je 10 z 20 úspešných, v 5.ročníku 4 z 19 žiakov v šiestom 3 z 19 žiakov, v siedmom jedna žiačka a v ôsmom 9 z 15-tich žiakov. Úspešným riešiteľom držíme prsty v ďalšom okresnom kole, ktoré sa uskutoční 9. a 10. apríla.

• Štvorlístkáči za zeleným stolom

Športové súťaženie na okresnej úrovni je v plnom prúde. Naši borci sa pripravovali svedomito na stolnotenisový turnaj. Chlapci, dievčatá a pán učiteľ vytvorili partiu, ktorá sa počas zápolení neustále povzbudzovala, poradila hráčovi neoceniteľnou radou.

Chlapci bojovali do posledných síl s každým súperom tak urputne, že jednotlivé zápasy sme mohli vidieť vo vyrovnanom skóre. V konečnom poradí sme obsadili fantastické tretie miesto, čo predstavuje naše najlepšie umiestnenie medzi chlapcami v tomto športe.

• Vianočná tržnica

Tohtoročná vianočná tržnica mala veľký úspech.

Naši žiaci, ale aj rodičia si pripravili veľa vianočných cukroviniek. Pani učiteľky aj vychovávateľky pripravili vynikajúcu kapustnicu a prváci s pani vychovávateľkou uvarili vynikajúci vianočný punč. Nechýbali aj ručne robené vianočné dekorácie.

Najväčším úspechom bolo vyzbieraných 331,60€ na handikapovaného psíka do útulku Tuláčik.

• ĎAKUJEME za „DAROVANÉ VIANOCE"

Touto cestou by som chcela veľmi pekne poďakovať za darčeky, ktoré ste venovali do rodín sociálne znevýhodneného prostredia.
            Darčeky boli odovzdané dobrovoľníkom miestnej charity.
            Spätná väzba miestnej charity nás veľmi potešila. Pri odovzdávaní vyjadrili vďaku škole a taktiež ďakujú všetkým darcom, ktorí sa zapojili do zbierky.

• Majstrovstvá Slovenska ZŠ v zrýchlenom šachu

V utorok, 12.12., sa Zhen Zhen zúčastnila Majstrovstiev Slovenska ZŠ v zrýchlenom šachu, ktoré sa hralo v Nitre.

Deň to bol naozaj náročný. V jej kategórii bolo 31 hráčok a odohrali každá 7 kôl. Turnaj bol silne obsadený, hráčky boli skúsené a partie veľmi zaujímavé. Naša hráčka patrila medzi najmladšie účastníčky. Ako všetky športy, aj šach, má svoj rebríček výkonnosti. U šachu je to tzv. ELO. Toto ELO radilo Zhen Zhen od 21. pozície po 31. pozíciu. Ona však získala 20. miesto v konečnom poradí. Pekné umiestnenie.