• Prvé stretnutie absolventov

Verili by ste, či nie?
            Naši absolventi sú už „dospeláci“ a tí naozaj prví majú 24 -25 rokov!
            Na stretnutie, ktoré sa uskutočnilo prvýkrát v histórii školy, ich prišlo v piatok 22. 12. 2023 neúrekom!
            (nestihli sme ich spočítať ... no viac ako 40 ich isto iste bolo:)
            Keď sa okolo 10:30 začali trúsiť do podkrovia, chvíľu trvalo poniektorých „identifikovať“ a spomenúť si na to správne meno:)
            Postupne sa však pod fúzikmi, účesmi a linkami objavili tie známe úsmevy a tváre.

Prichádzali stále ďalší a ďalší „starí známi“ a podkrovie sa začalo zapĺňať vravou, chichotom a dobrou náladou.
            Absolventi si prezreli školu, zvítali s pani učiteľkami a poniektorí si nostalgicky zaspomínali na svoje školské dni alebo sa dali školský obed v školskej v jedálni!

Bolo to milé podujatie.

Kiežby len času na rozprávanie bolo o kúsok viac ...

... za šTVORlístok a možnosť stretnúť sa ďakuje MA

PS: Milí

•                                                                                                  *
          • *

Na Vianoce pokoj v duši,

šťastie, ktoré nič nezruší,

lásku, zdravie, žiadne hádky,

pohodu a krásne sviatky.

praje šTVORlístok

• Modely organických zlúčenín

Deviataci si na predvianočnej hodine chémie precvičili tvorbu vzorcov uhľovodíkov nielen na papieri ale podalilo sa im vytvoriť aj veľmi pekné modely.
            Modely na stavebnici už vedia vytvárať. Teraz im však stačila len modelovacia hlina a špajle. Každý si vytvoril zlúčeninu, niektorí ich stihli dokonca viac.
            Podarilo sa im vytvoriť jednoduché uhľovodíky ako metán a etán ale aj zložitejšie ako napríklad benzén, kyselinu octovú, etanol a ďalšie. Nechýbali ani násobné väzby. Teraz už len počkať až hlina uschne a vyfarbiť jednotlivé atómy príslušnými farbami a pripraviť napríklad výstavku?

• Veľká konferencia o hračkách

Témou tohtoročnej štvrtáckej konferencie boli hračky. Štvrtáci nás oboznámili s históriou vzniku hračiek, spomenuli druhy materiálov, z ktorých sa hračky vyrábajú a nezabudli ani na najdrahšie hračky na svete.
            Pre rodičov mali pripravený kvíz o hračkách a taktiež sa mohli s hračkami aj zahrať.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám požičali vlastnoručne zostrojené hračky a aj tie, ktoré už čo-to pamätajú.