V. DEŇ

Dnes sme sa zobudili do studeného rána. Keď sme sa chystali na svah vypadla elektrina a tak sme doobeda hrali spoločenské hry a rozprávali sa. Neskôr sme sa naobedovali a pripravili sa na poobedné lyžovanie. Na svahu bolo zlé počasie, snežilo a fúkal vietor. Po príchode na chatu sme si oddýchli a navečerali sa. Po večeri začal program. V rámci programu sme dostali krásny diplom a medailu, ktorá sa dala zjesť. Po skončení programu sme sa išli chystať na spánok.

• Dobšinského rozprávka

Meno jedného z najznámejších slovenských rozprávkarov nesie literárna súťaž, ktorá podporuje mladé talenty v písaní vlastných autorských rozprávok. Aj v našej škole sa našli nádejní autori, ktorí sa rozhodli využiť svoj talent a napísali vlastné rozprávkové príbehy. Niektoré originálne autorské dielka budú zverejnené onedlho aj v školskom časopise, kde si ich budete môcť prečítať.

• Svätoštefanská koruna

Uhorská koruna je koruna uhorských kráľov. Známa je pod menom svätoštefanská, pretože sa jej pripisuje legenda, že prvá hlava, na ktorú bola pri korunovácii nasadená, bola hlava prvého uhorského kráľa sv. Štefana. Korunovaný bol v roku 1000. Náš siedmak A.H. sa rozhodol takúto korunu vytvoriť. Naozaj sa mu vydarila a oceňujeme jeho tvorivé nápady.
            Len tak ďalej Alex.

• Geografická olympiáda

Dňa 19.1. 2024 sa konalo školské kolo geografickej olympiády. Do okresného kola postupujú žiaci
            Ema H., Samuel O., Zhen Zhen Y., Veronika K., Líza F., Natália Z., Ema M., Timotej Š., Barbora F..
            Všetkým gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

ZuzŠi