• Netradičná Noc s Andersenom = https://www.stvorlistokcitadetom.sk

Hans Christian Andersen by mal včera 215. narodeniny :) Keďže ich nemôžeme osláviť spolu v škole počas „Noci s Andersenom“ a prečítať si známe aj menej známe nestarnúce príbehy Škaredého káčatka, Snehovej kráľovnej, či Statočného cínového vojačika, pozývame vás do virtuálnej štvorlístkovej čitárne. Vypočuť si v nej môžete rozprávky, ktoré rozprávajú pani učiteľky a veríme, že časom pribudnú aj nahrávky vás, detí. Takže, pohľadajte obľúbeného macíka, zakrúťte sa do hrejivej deky, do ruky šálku teplého kakaa a vydajte sa s nami do čarovnej ríše fantázie najznámejšieho dánskeho rozprávkara.

• Virtuálna škola Štvorlístok

Svoje online brány úspešne otvorila v utorok 24. marca. Virtuálne triedy sú otvorené od 9:00-11:00 a poobede od 15:00-17:00. Žiaci sú radi, že sa vidia a môžu sa porozprávať so spolužiakmi. Ba čo viac, tešia sa aj na pani učiteľky, ktoré sa s deťmi rozprávajú, čo-to opakujú a trebárs aj vysvetľujú nové učivo. Všetci súhlasime, že tá "ozajstná" škola je lepšia, ale aj toto je dôkaz toho, že keď sa chce, dá sa učiť a učiť sa aj nadiaľku. Chce to len držať spolu a nevzdať sa! :)

• Dáme to :)

Milí žiaci a rodičia,

najbližšie týždne sa síce neuvidíme "face to face" ale to neznamená, že sa nemôžme spolu vzdelávať na diaľku. Pripravujeme pre vás zadania na doma z rôznych predmetov a preto vás prosíme, prihláste sa na Edupage a učte sa spolu s nami :)

Okrem toho sme našli veľa zaujímavých webstránok, ktoré určite stoja za kliknutie a hlbšie preskúmanie. Stránky budeme dopĺňať :)

• OZNAM

Z dôvodu rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, hlavného hygienika a Ústredného krízového štábu, ktoré je zapríčinené šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID – 19 prerušujeme vyučovanie do odvolania.
            O ďalšom postupe Vás budeme informovať. Ďakujeme za pochopenie. Vedenie školy.

• Vaše 2%

Vážení rodičia, dovoľte, aby sme Vás oslovili aj v roku 2020 o poukázanie podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej alebo právnickej osoby pre naše občianske združenie Rada rodičov pri Súkromnej základnej škole, Gorkého 4, Skalica. Cieľom tohto občianskeho združenia je podporovať a skvalitňovať výchovno – vzdelávací proces v škole. V roku 2019 podporilo OZ najmä: plavecký výcvik, školu v prírode, exkurzie (Bratislava, Strážnice, Terchová, Vysoké Tatry) a triedne výlety v rámci projektu „Lístky Štvorlístka“, celkovo vo výške 4 000 €. Ďakujeme všetkým podporovateľom! Potrebné tlačivá nájdete tu: https://zsstvorlistok.edupage.org/a/vase-2-nase-vyuzitie

• výmenná BURZA KNÍH

Všetci, ktorí sa chcú zapojiť do už tradičnej výmennej burzy kníh, môžu počas nasledujúceho týždňa nosiť knihy do školy a ukladať ich vo svojich triedach.
            Do knihy treba označiť CERUZKOU meno, triedu a či je kniha DAR alebo VÝMENA. Burza kníh by prebehla 16.3. 2020 Prednosť má dar a výmena v rámci triedy, čo ostane sa rozloží vo vestibule (telocvični) a počas prestávok sa môže zamieňať medzitriedne.
            Kto sa zapojí do knižnej burzy a prinesie knihu, bude
            odmenený 1ks L4L.
            Tešíme sa na staro-nové knihy a radosť z čítania:) LuV