• Krajské kolo olympiády NEJ

V tomto školskom roku máme historicky prvú reprezentantku školy v olympiáde z nemeckého jazyka. Paulína postúpila do krajského kola, kde sa v svojej kategórii umiestnila na 7.mieste. Dôležité je povedať, že bola úspešnou riešiteľkou v písomnej časti. Ako sama vraví - bola to dobrá skúsenosť a o rok skúsi olympiádu znova.
            Veľa šťastia a už teraz držíme palce:) Ďakujeme za reprezentáciu. MA

• Projekt KOMPARO

... prebieha už päťnásty rok. Ide o periodické neštátne testovanie žiakov z rôznych predmetov. V prípade ôsmakov ide o priebežné testovanie počas vzdelávacieho cyklu. V prípade deviatakov ide o testovanie na výstupe tzv. „cieľovej páske“. Každý testovaný žiak dostáva podrobné informácie o tom, aký je jeho výsledok v porovnaní s tisíckami ďalších žiakov a ktoré učivá by si mal ešte zopakovať. Rebríčky poradia škôl však nie sú tým hlavným, o čo v projekte ide. Jeho výsledky slúžia školám ako objektívna spätná väzba a podklad pre autoevalváciu.

• Lyžujeme na Skalke

Streda - 4. deň

Hurá! Dnes sme boli celý deň na svahu. Lanovka fungovala a všetci sme boli šťastní. Aj keď nám lanovka fungovala, bohužiaľ nám fúkalo a snežilo. Ale snowboardovalo a lyžovalo sa nám dobre, takže všetko bolo v poriadku. Keď sme sa vrátili na hotel, Miška si nevedela rozviazať topánky, lebo jej zamrzli šnúrky. Taktiež sme boli šťastní, že elektrika nám fungovala. Večer o siedmej hodine sme sa všetci stretli v spoločenskej miestnosti, kde sme hrali spoločenské hry. Potom sme sa vrátili na izby a boli sme trošku na telefónoch. O pol desiatej došli učiteľky a zobrali nám ich ako každý deň. Keď odišli, dali sme sa do pyžama, umyli sme si zuby, chvíľu sme sa rozprávali a išli spať. Dnešné správy písali šiestaci.

• Experti a Všetkovedkovia - výsledky

Experti už vedia :) oficiálne výsledky prišli v januári .

Do tohtoročnej súťaže EXPERT GENIALITY SHOW sa zapojili 662 škôl a z nich 13 828 žiakov. Naši „experti“ sa nestratili. Najlepšie sa popasovali s úlohami:
            5. ročník MATEJ K. 96. miesto z 2128 rovesníkov
            6. ročník LAURA 148. miesto z 1710 šiestakov
            7. ročník ELA 112. miesto z 1805 siedmakov
            8. ročník KARIN 608. miesto z 1823 ôsmakov
            Súťažiaci si mohli vybrať z 2 tém a v téme Svetobežník JURAJ G. vystúpil vo svojej kategórii na 31. priečku, v téme Príroda bol MARTIN B. medzi svojimi rovesníkmi 54. a v téme Mozgolamy KARIN 62. a ELA 59..
            Blahoželáme!