• Slovný had

Dostali sme domácu úlohu, ktorá bola veľmi zaujímavá a vtipná. Domáca úloha bola, že máme napísať hadíka s prídavnými menami po anglicky. Pomáhal nám aj verný kamarát prekladač, rodičia či súrodenci. Bola to veľmi pekná záležitosť, hlavne sme sa pri tom zabavili. Úlohu sme mali všetci! :)

Z angličtiny sme dostali domácu úlohu. Mali sme nakresliť hada a podmienkou bolo napísať aspoň 10 slov. Pomohol nám aj prekladač. Keď p. uč. Siska zbadala naše práce, bola veľmi milo prekvapená. Z našich hadov sme urobili nástenku.
            NAPÍSALI ŠTVRTÁCI

• Štvorlístok – Ekolístok

Špeciálne vydanie školského časopisu Štvorlístok – Ekolístok dokumentuje aktivity, ktoré sa uskutočnili v poslednom období vďaka finančnej podpore Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v rámci projektu ENVIROPROJEKT 2019 a Participatívneho rozpočtu Trnavskej župy.

Časopis si môžete prečítať TU.

• Medzinárodný beh Emila Zátopka

Pod menom fenomenálneho bežca Emila Zátopka sa uskutočnil dňa 14.12.2019 medzinárodný beh Hodonín – Holíč – Skalica.

Kde sa športuje, tam nesmieme chýbať - aj keď s menším počtom bežcov:) Pre deti boli prichystané okruhy okolo kostola na námestí v Skalici.
            Na štart sa postavili a svoju odhodlanosť zdolať trať prejavili druhák Matiáško, štvrtáci Nellka a Kryštof, ôsmaci Anetka, Dominika, Matyáš a Ľubko. Všetci prebehli cieľom s ľahkosťou za potlesku rodičov a podporovateľov zdravého životného štýlu.
            S teplým čajom v ruke všetci napäto očakávali, či budú počuť svoje meno i pri žrebovaní tomboly, ktorá bola súčasťou akcie. Najviac sa načakal náš druháčik, no spokojne odchádzal i on.

Na štarte maxi pretekov sme mali veľké želiezko v ohni. Síce s obavami, či dobehne až do Skalice, či sa nezrúti mimo cesty a ... naša hrdinka Dorotka z deviatky. Svoje dojmy z prežívania behu a radosť, kedy

• Florbalové turnaje Nadácie TV JOJ

Nový ročník dobročinného projektu primäl florbalistov a florbalistky našej školy podporiť tento druh športu aktívne. Súťaž pozostávala z dvoch samostatných turnajov, ktorých výsledky sa zrátavali. Dievčatá a chlapci mali súperov zo skalických škôl a jednej školy z Holíča. V turnajoch hrali systémom – každý s každým.

Dievčenské zápolenia sa niesli v duchu vyrovnanosti. Naše devy sa stále učia preniknúť do tajov tejto hry a odvaha a odhodlanie im veru nechýba! V celkovom poradí obsadili pekné, piate miesto. Naše reprezentantky boli Agátka zo štvorky, siedmačky Ela, Kristína, Monika, Adela a napokon Dominika, Thea a Simona z osmičky.

Chlapčenské družstvo je skúsenejšie a už dlhší čas hráva spolu.
            Prvý turnaj nevyšiel podľa predstáv „trénerov“ Aleša a Igora i samotných hráčov štvrtáka Kryštofa, piataka Maximiliána, siedmaka Benjamína, deviataka Iva a ôsmakov Matyáša, Viliama a Roba. No v

• Krst EKOknihy

Posledný deň pred vianočnými prázdninami sme uviedli do života našu Ekoknihu. Je výsledkom tvorivého úsilia detí našej školy a výstupom projektu ekoDOMček. Krátke literárne dielka, rozprávky, poviedky aj lyrické a epické básne sú v nej veľmi pekne doplnené originálnymi ilustráciami s motívmi prírody a ľudí. Veľmi nás potešila návšteva manželov Zajíčkových, ktorí sa v úvode vernisáže prihovorili žiakom a ocenili ich nápady aj spracovanie z literárneho a výtvarného uhla pohľadu. Pani riaditeľka pokrstila knihu zelenými štvorlístkami a popriala jej do života veľa čitateľov a deťom chuť do ďalšieho tvorenia.

• S Adelkou ... trochu inak:)

V utorok 17. 12. sme mali v škole také naše malé milé tiež „Talkshow s Adelkou“ . Bola u nás na besede naša bývalá žiačka Adela D. , ktorá len pred pár dňami ukončila prvý „trimester“ zo svojho štvorročného štúdia na Carleton College v štáte Minnesota. Podelila sa s nami o svoje prvé dojmy zo štúdia, bývania a života v študentskom mestečku v USA. Porozprávala nám aj o ceste, ktorú prešla, aby práve tu a teraz mohla študovať to, čo ju nesmierne baví takým zaujímavým spôsobom, o ktorom mnohí ani len netušia. Adelka, si obdivuhodné dievča! Prajeme ti zo srdca veľa zdaru a šťastia. Budeme sledovať tvoje kroky a tešiť sa z tvojich úspechov! MA
            PS: Tým, že v USA študuje už jedna naša skvelá žiačka sa splnil ešte jeden veľký sen:) Že čí? Uhádnete?