• Mladý technik 2020

V stredu, 4.3. 2020, sme sa zúčastnili súťaže „Mladý technik 2020“, ktorú organizovali podnik Schaeffler Skalica a SOSŠ Skalica. Pozvali aj nás, aby sme sa súťaže zúčastnili. Samozrejme, že sme pozvanie prijali. Dokopy prišlo 10 ďalších dvojíc z okolitých škôl. Súťaž bola zložená z dvoch častí – teoretickej a praktickej. Teoretická časť bola vo forme testu, ktorý bol zložený z otázok z fyziky a techniky. V praktickej časti sme mali zhotoviť drevený podnos podľa návodu. Súperi išli na čas, my na precíznosť. Viedli sme si veľmi dobre a získali úžasné 3. miesto! Z výsledkov sme sa veľmi tešili a dúfame, že sa budeme môcť zúčastniť aj na ďalší rok. K.K. a P.R. 8.roč.
            PS: boli sme jediná dievčenská dvojica:))

• Lopty za sieťou

Tretiaci a štvrtáci, najmä tí, ktorí milujú šport a prehadzovanú, sa zapojili do okresného kola. Turnaje boli dva. Prvý sme zorganizovali my v Skalici a na druhý sme cestovali za kamarátmi do neďalekých Radošoviec.
            Jednotlivé zápasy boli napínavé do poslednej lopty, veď viac ako polovica stretnutí rozhodol tretí set. Štvorlístkáči dali o sebe vedieť aj tohto roku. Celkovo sa umiestnili na krásnom druhom a treťom mieste.

• Turisti na hokeji

Nevľúdne počasie nás sprevádzalo posledné dni a tak naplánovať turistickú prechádzku nebolo celkom jednoduché.
            Ako však spojiť príjemné s užitočným ? To je veľmi jednoduché !!! Vybrať sa povzbudiť nášho Jula – hokejistu - na majstrovský zápas.

Chlapci z turistického krúžku si s pánom učiteľom v duchu nacvičili chorály a formy fandenia. Stihli sme v našich možnostiach druhú i tretiu tretinu. Mali sme šťastie. Toľko gólov sme dlho nevideli. Dokonca aj Julo jeden dal, avšak rozhodca pre nás z nepochopiteľného dôvodu gól neuznal. Fandili sme o sto dvesto, až sa ma Timo spýtal, že či to nie je trápne, že povzbudzujeme nakoniec len dvaja:)
            Na tribúnach je vždy niekoľko trénerov z radov rodičov, ale mi sme celý ten čas povzbudzovali skalické družstvo. Po zápase sme skandovali Julove meno a tento vzrastom neveľký hokejista, no rýchly nasadením, zamával svojim fanúšikom zo Štvorlístka. Ďa

• Svet okolo nás – Irán, zahalená krása

Vo štvrtok 5.3. cez 5. a 6. vyučovaciu hodinu sme boli v starom kine v Skalici aby sme si pozreli prezentáciu o Iráne. Prezentáciu otvorili samotní cestovatelia, ktorí film spracovali.
            Čo nás zaujalo?
            V: Iránci si o nás myslia, že sme veľmi veľmi bohatí a zarábame 15 000 EUR za mesiac:)
            B: Ľudia v Iráne sú priateľskí a komunikatívni.
            V: Pastieri na polopúšti žijú ako v minulosti.
            M: Ťavy na púšti majú v hrbe zásoby tuku nie vody.
            M: Ľudia v Iráne poznajú Slovensko...
            M: Iránci sa boja teroristov z Afganistanu.
            A: V metre sú vagóny určené len pre ženy, keď tam nastúpi muž môže dostať aj pokutu. Turisti sú výnimkou:)
            B: Iránci majú zakázané pitie alkoholu, miesto toho pijú čaj.
            V: Benzín stojí 7centov za 1l.
            M: V Iráne sú stále povolené telesné tresty.
            X: V krajine je nesmierne horúco a turista tam vypije aj 15 l vody za deň.
            V: V Iráne majú vykopaný dômyselný systém kanálov, ktoré vedú vo

Vážení rodičia,
            dovoľujeme si Vám oznámiť, že trieda 1. ročníka, ktorú otvoríme 1.9.2020 sa kapacitne naplnila deťmi súrodencov navštevujúcich školu a deťmi zamestnancov školy. Z tohto dôvodu sa Deň otvorených dverí, ktorý každoročne škola pripravuje, uskutoční 8.2.2020 len pre túto skupinu detí. Je nám veľmi ľúto, že nemôžeme vyhovieť všetkým žiadostiam o zápis do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021, ale nie je v našich prevádzkových možnostiach zapísať viac detí. Ďakujeme za pochopenie.

• Dejepisná olympiáda

Dňa 14.2. 2020 sa konalo okresné kolo Dejepisne,j olympiády v Skalici. Sme radi, že aj tento školský rok máme šikovných účastníkov a víťazov. V kategórii C (žiaci deviateho ročníka) nás reprezentovali Juraj Š, ktorý získal krásne prvé miesto a Ivo J., ktorý obsadil 4. miesto. V kategórii E (žiaci siedmeho ročníka) nás reprezentoval Juraj G., ktorý si vybojoval druhé miesto. Juraj Š. a Juraj G. postupujú do krajského kola, kde budú opäť reprezentovať nielen našu školu, ale aj celý okres Skalica. Všetci im budeme držať palce a blahoželáme k doterajšiemu úspechu. Ďakujeme za reprezentáciu v DO, chlapci.:) ZuzŠi