• Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

Dňa 27. januára 2020 sme si pripomenuli počas triednických hodín Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. Vyhlásilo ho Valné zdromaždenie OSN 1. novembra 2005. Tento deň má pripomínať utrpenie šesť miliónov židovských obetí holokaustu počas druhej svetovej vojny. Dátum bol určený zámerne, keďže 27. januára 1945 Červená armáda oslobodila nacistický koncentračný a vyhladzovací tábor Auschwitz-Birkenau (Osvienčim-Brzezinka). K uvedenej téme žiaci 9. ročníka pripravili výtvarné práce.

• Testovanie 5

V stredu 20. novembra 2019 sa uskutočnilo Celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka. Do testovania sa zapojilo celkovo 1 489 základných škôl s počtom takmer 52 800 žiakov. Cieľom Testovania 5 je pravidelne monitorovať úroveň poznatkov žiakov pri vstupe na 2.stupeň ZŠ, taktiež poskytovať základným školám spätnú väzbu a komplexnú správu o stave vedomostí a zručností ich žiakov. Testové úlohy boli zamerané na logické myslenie, porozumenie textu, overenie rozsahu vedomostí a schopností aplikovať teoretické poznatky v praxi. Test z matematiky obsahoval úlohy, v ktorých je potrebné najskôr porozumieť zadaniu a následne aplikovať vedomosti a zručnosti. Úlohy s matematickým aj reálnym kontextom boli rozvrstvené od veľmi jednoduchých až po logicky náročnejšie, kde sa od žiakov vyžadovala analýza alebo hodnotenie. Každý z testov mal 30 úloh a na vypracovanie mali žiaci stanovený čas 60 minút. Rez

• Prednáška a už druhá fotopasca:)

V decembri k nám do školy prišli už starí známi - lektori z NEPZ. Tentokrát sme sa rozprávali a pozerali videá o vodných ekosystémoch. Bolo to krásne a smutné zároveň, vidieť divokú prírodu, voľne žijúce živočíchy či len jednoduché bunky vo vode. Videli sme, čo sa stane, keď my, ľudia nie sme dôslední a správame sa ľahostajne.

• Červený DRAK je u nás dobre živený

Od konca septembra si chováme v škole vlastného draka. Žerie len kovové obaly a je mu u nás dobre.
            Za 4 mesiace zhltol 110 kg plechoviek a iných kovových maškŕt. VEPOS – Skalica si draka starostlivo váži a je rád, že drak priberá. Za každé kilo nás/vás odmenil sumou 0,25 E – aby bolo na niečo MALÉ extra. Možno na výlet alebo dobrú knihu, či spoločenskú hru do školy.
            Drak je stále hladný:) a čaká pri dverách školy. MA

• Záhady Sherlocka Holmesa

Turisti s. r. o. nezaháľajú ani počas zimného spánku. Vyzbrojili sme sa teplým oblečením, čo to pojedli a hybaj do mesta. Prv ako sme mohli vyštartovať, malí detektívi museli absolvovať kvíz o osobnostiach, o ktorých sme sa neskôr vzájomne rozprávali.

Pred školou nás čakalo vyriešenie prvého prípadu. Chlapci dali hlavy dokopy a snažili sa o nemožné. Vyriešiť prvú záhadu. Čo sa iným nepodarilo, detektívi s námahou vyriešili. Neskôr nasadili „čelovky“ i baterky, a vydali sa do ďalšej záhady. Tú prezradil pán učiteľ pri mestských hradbách. „Sherlockovia“ dlho nemohli nájsť v náznakoch ani jednu stopu z príbehu, až napokon siedmak Martin posunul pátranie do úspešného konca.

• ... hip, hip, hooray

V tomto školskom roku našu školu na  Okresnom kole olympiády z anglického jazyka reprezentovali dve veľmi šikovné dievčence: Dorotka ( v kategórii 1B pre 8.a 9. roč.) a Ela (v kategórii 1A pre 5.,6.,7. roč.) a obidvom sa podarilo vystúpiť na stupne víťazov!
            Dorotka svoju kategóriu vyhrala a Ela bola v tej svojej druhá!
            Congratulations, girls!
            Well done!