• Chessity

Fotka je vo fotoalbume :)

Od našej poslednej správy o malých šachistoch, kde sme spomenuli tri deti, ktoré získali diplom, ktorý im pridelil šachový server Chessity, sa rady držiteľov diplomov značne rozšírili.
            Na úroveň pešiaka sa dostali:
            prvý ročník – Dorotka, Vladko, Nellka a Edko
            druhý ročník – Jakub H., Mariannka, Adam, Samko B., Sebko R., Tommy
            tretí ročník – Samko a Viki
            štvrtý ročník – Samko, Terezka a Lejka
            Na úroveň jazdca sa dostali:
            druhý ročník – Samko B., Jakub H.
            štvrtý ročník – Samko
            Na úroveň strelca sa prepracovali deti:
            druhý ročník – Samko B. a Jakub H.

• Žirafky – malí pestovatelia

Aj tento rok sa Žirafky z 2.A zahrali sa malých pestovateľov. Každý z nich si zasadil semienka rajčín a papriky. Teraz je ich úlohou pravidelne polievať a sledovať, či začnú semienka klíčiť a ako budú rásť. Už teraz sme všetci zvedaví a tešíme sa, čo sa nám podarí vypestovať.

• Čítanie pre Pyžamkáčov

Milí naši budúci večerní poslucháči,

od pondelka 7.3. otvárame izbičky vytvorené len a len pre večerné príbehy.
            Ponúkame na výber:

IZBIČKA ZuJ
            rôzne príbehy a rozprávky

IZBIČKA MyM
            Dva roky prázdnin – Jules Verne

IZBIČKA MiA:
            Waren 13 a trinásťročná kliatba – Tania del Rio.

Link nájdete:
            a) v triednej knihe
            b) po prihlásení na stránke školy v časti UČITELIA A ŽIACI - Školská knižnica

Tešíme sa.

PS: Stále hľadáme ochotných čitateľov z radov rodičov, starých rodičov a žiakov.

• Obvodné kolo Hurbanovho pamätníka

Streda 9. marca sa niesla v znamení umeleckého prednesu. Uskutočnilo sa obvodné kolo recitačnej súťaže Hurbanov pamätník. Z obvodného kola Hurbanovho pamätníku si naši žiaci odniesli zaslúžené diplomy. Našu školu reprezentovali žiaci jednotlivých vekových a žánrových kategórií: Sofia I. (I. kategória - poézia) sa umiestnila na 2. mieste, na 3. mieste sa umiestnili Zuzana B. (II. kategória - poézia) a Timotej Š. (III. kategória - poézia) a na postupovom 1. mieste sa umiestnila Nina H. (II. kategória - próza).

• Denný prázdninový tábor - Jarné prebúdzanie 2022

Pozrieme sa von oblokom a vidíme usmievavé slniečko, ktoré sa prediera chladom v zimnom období. V štvorlístkovej škole sme sa rozhodli napriek tomu, pomyselne prilákať jar medzi nás. Všetky aktivity sme smerovali k prichádzajúcemu obdobiu.

Začiatkom jarného tábora sme si vyrobili papierový plagát v jarnej tematike. Deti si spolu s pani vychovávateľkou zhotovili klobúky s motívmi rozkvitnutej prírody. Nemohli sme zabudnúť na našu „fyzičku.“ Pustili sme sa do pohybových a netradičných hier plné zábavy, radosti a športových zručností.

• Žabky v akcii

V utorok pred prázdninami sme sa na hodine vlastivedy vybrali preskúmať okolie našej školy a trošku ho aj vyčistiť. Vzali sme si tašky ( ... takmer zabudnuté tašky pre "RECYKLÓNOV) na papier, plast a sklo a vydali sa na našu cestu po uliciach Gorkého, Kollárovej a Ružovej.