• Okresné kolo Hurbanovho pamätníka a postup na kraj:)

V utorok 5. apríla 2022 sa v priestoroch Františkánskeho kláštora v Skalici konala okresná recitačná súťaž Hurbanov pamätník.
            Mladí recitátori súťažili v prednese poézie a prózy.
            Našu školu reprezentovali víťazi obvodného kola – Sofia I. (I. kategória-poézia) a Nina H. (II. kategória-próza).

Sofia aj Nina si svojím prvotriednym prednesom vybojovali 1. miesta a postupujú do krajského kola súťaže, ktoré sa uskutoční 27. apríla v Trnave.

Srdečne blahoželáme a držíme palce!!! "
            SH

• ENGLISH STAR

Tuto hľa je nová súťaž a príležitosť zažiariť v angličtine aj na medzinárodnej urovni (Slovensko, Česko, Maďarsko) a vyhrať pekné ceny.

V školskom roku 2021/2022 bude prebiehať súťaž English Star papierovou formou dňa 5.mája 2022.

Termín registrácie účastníkov je stanovený do 20. apríla 2022.
            Informácie a vzorové testy nájdete na stránke https://englishstar.sk/.

• Cestujeme po Afrike :)

Na hodinách geografie u šiestakov sme sa rozhodli, že precestujeme aspoň časť Afriky. Každá skupina mala podľa vlastného výberu za úlohu zmapovať jeden štát Afriky a veru, že bolo z čoho vyberať. Treba samozrejme aj kúpiť cestovné lístky, letenky, prichystať pasy, víza a hurá na cesty! Naše spoločné putovanie po Afrike začalo v štáte Egypt, prešli sme zaujímavé pamiatky a videli pyramídy, pokračovali sme juhozápadným smerom do Nigérie, odkiaľ sme pokračovali do štátu Kongo, navštívili sme aj Ugandu a prešli sme južne do Tanzánie, kde je pre turistov veľkým lákadlom výstup na najvyššiu horu Afriky – Kilimandžáro. Tiež sa tu nachádza známy národný park Serengeti. Naše putovanie skončilo na Madagaskare – prekrásnom ostrove, na ktorom bol kráľom aj slovenský cestovateľ Móric Beňovský. Ostrovný štát je zaujímavý aj množstvom endemitov, ktoré sa tu nachádzajú. Nájdete tu napríklad veľa dru

• Mesiac knihy

Marec je nazývaný Mesiacom knihy už dlhé desiatky rokov.
            Mesiacom knihy bol vyhlásený v roku 1955 na počesť Mateja Hrebendu, ktorý žil v časoch, keď čítanie nebolo samozrejmosťou a knihy boli skôr vzácnosťou. On sám knihy zbieral, rozdával, požičiaval a keďže bol nevidiaci, nechával si knihy čítať.

• Skončilo čítanie pre Pyžamkáčov

Večer, čo večer sme sa stretávali cez online prostredie, aby sme si prečítali a vypočuli príbehy na dobrú noc.
            Získali sme si stálych a vytrvalých poslucháčov, boli aj takí, čo prišli len nakuknúť.
            Ba, čo viac, našli aj dvaja odvážni druháci, Amálka a Sebko a tretiak Jakub, ktorí čítali nahlas pre svojich spolužiakov.
            Plávali sme vo vlnách a hľadali Veľkého Osmoráka v knižke „Warren XIII a trińasťročná kliatba“, zjedli sme tortu a vysušili sa na slnku spolu s Psíčkom a Mačičkou, prežili sme „Dva roky prázdnin“ na pustom ostrove, našli aj „Tajomný mlyn v Karpatoch“, zamotali sa do pavučín rodinky „Websterovci“, túlali sme sa s Klárou. Zažili sme toho za jeden mesiac viac než dosť:)

Veľká vďaka patrí pánovi Majdákovi, starkému našej piatačky L, ktorý sa k nám pripájal každý večer. Ďakujem pani učiteľke Zuzke J. a jej druhákom, ktorí boli nie len poslucháčmi, no napokon aj zanietenými č

• Korčuľovanie

Po dlhej pauze sme pohľadali a oprášili korčule a vyrazili sme na zimný štadión si zakorčuľovať.

Prvý deň korčuľovania bol pre niektorých trocha náročnejší, ale už po pol hodinke strávenej na ľade robili veľké pokroky.
            Deti, ktoré vedeli veľmi dobre korčuľovať pomáhali svojím spolužiakom pri korčuľovaní čím ich motivovali k lepším výsledkom. To sa veru odzrkadlilo po týždni, keď sme prišli znova na ľad a deti už bez obáv korčuľovali. Deti boli veľmi šikovné a korčuľovanie si užili.