• Kam na strednú v Trnavskom kraji?

V rámci kariérneho poradenstva sme sa so žiakmi deviateho ročníka zúčastnili prezentácie stredných škôl z Trnavského kraja, pod názvom „Kam na strednú?“.

Odchádzali sme o 9:00 mikrobusom značky Mercedes smer Senica. Cestovali sme cez Mokrý Háj a vychutnávali si jesenné ráno na kopcoch a v dolinách... raz sme boli nad hmlou a raz sme do nej vchádzali...

• Veľkí žiaci robia malé kroky alias naše Barbar pondelky

Len nedávno sme dostali možnosť vyskúšať si v športovom centre Barbar niektoré z raketových športov, ktoré sú nesmierne dynamické a pohybovo náročné. Napriek tejto skutočnosti sa prihlásilo nie len niekoľko nadšencov športovania ale i tí, ktorí si len tak chceli vyskúšať tieto disciplíny.

V telocvični Barbar sme zatiaľ strávili dva pondelky plné pohybu.
            Počas prechádzky do telocvične, ba aj pri samotnom športovaní si užijeme veľa srandy a zábavy.

Najprv vybehneme na bedmintonové ihrisko, kedy sa rozcvičíme a učíme sa ovládať raketu i košík. Nemenej zaujímavé sú aj samotné bedmintonové aktivity a hry.

Neskôr vymeníme rakety, nasadíme okuliare a poďme na dvorce športu squash.
            Do tajov a zručností športu nás uvádza tréner pán Spáčil. Náhoda ? Možno nie. Je to otec jednej našej žiačky:)
            Rýchlo sme sa spoločne zoznámili a hybaj medzi štyri steny!
            Deti mali spočiatku menšie pochybenia, pret

• Turisti s. r. o aj vo vinohrade

Lístie zo stromov sa zahalilo do farebného šatu a my, turisti – cyklisti, sme sa pobrali na cyklistický výjazd jedným očkom pozrieť, či skalickí vinári majú svoje zlato pooberané a strážia ho už pod strechou svojich búd.

Vyšliapali sme poriadny kopec, čo nás poriadne zmohlo. Turista- cyklista M. dostal vynikajúci nápad, že v ich rodinnom vinohrade ešte hrozno nik neobral. To nám nemusel dvakrát hovoriť. Do našich nôh sa vliala akási sila a nevídane sme upaľovali vpred. V jednom momente sme dokonca predbehli pozývajúceho M., tak si viete predstaviť, že sme sa tvárili, keď sme museli všetci zastať a čakaj na neho:)

• Turisti s. r. o. opäť v prírode

Prvé metre na bicykloch naznačili, že sme nezaháľali ani počas letných prázdnin.

Kde sa najlepšie zahrať? No predsa v uliciach Skalice a kukuričnom poli! Pán vychovávateľ dával členom krúžku všakovaké hádanky, kedy bolo ich riešením nájsť príslušnú lokalitu a vydať sa na miesto určenia.

Našli sme si aj novú cestičku ku golfovému ihrisku, kedy sme sa previezli na svojich tátošoch cez ovocný sad priamo ku kukuričnému políčku. Netrvalo dlho, už sme pobehovali medzi klasmi kukurice. Chlapci a dievčatá vychádzali riadkami s červenými tvárami, zablatenými teniskami, no s úsmevom od ucha k uchu. Najazdili sme v celku veľa kilometrov, a poviete si, že jazdíte „iba“ v meste.

• Pečenie nás baví!

(Fotografie sú v albume:)

Minulý týždeň sa našou školou niesla úžasná vôňa upečených koláčov a iných sladkých maškŕt.
            Delikatesy sa piekli v rúre našej školskej kuchyne a jedálne.
            Žiaci sa rozdelili do skupín a piekli podľa vlastných originálnych receptov. Všetky recepty sa vydarili.
            Pripravili napríklad: jablkovo-škoricový koláč, bublaninu, jablkový cheesecake a tiramisu. Po upečení koláčiky ozdobili podľa vlastnej fantázie.
            Na záver všetci fajné koláče ochutnal a ponúkli aj žiakov v iných triedach, ktorí práve v ten deň nepiekli.

Ingrediencie ako jablká, hrušky, či orechy žiaci použili z jesennej výstavky, do ktorej prispeli žiaci a rodičia z prveho aj druhého stupňa - za čo i ttouto cestou ďakujeme:))

šTVORLlístok

• Záhorácky robot - súťaž

(Fotografie sú v albume:)

V piatok 14.10.2022 sa naši žiaci, Ema V., Zuzana B. Tomáš V., zúčastnili súťaže v konštruovaní a programovaní lego robotov s názvom Záhorácky robot v Jakubove.

Tejto súťaže sa každoročne zúčastňujú deti navštevujúce krúžok Lego roboti v našej škole a každý rok si zo súťaže aj prinesú nejaké ocenenie.