• Žiacky parlament v pondelok o 14:15

Prvé stretnutie ŽP sa uskutoční v pondelok 26. septembra o 14:15 v podkroví.
            Program:

1) Voľba predsedu ŽP a zapisovateľa
            2) Ako ďalej so zbieraním L4L - návrhy tried na spôsob zbierania, počty L4L a odmeňované aktivity
            3) Rôzne

Ďalšie riadne termíny stretnutia ŽP sú:
            21. november 2022
            06. marec 2023
            24. apríl 2023
            Mimoriadne stretnutia ŽP zvoláva predseda ŽP podľa potreby.

Na stretnutie sa teší aj kordinátorka ŽP:)

• Prváčikovia v Záhorskom múzeu

V piatok 16. septembra 2022 naši prváčikovia navštívili Záhorské múzeum. Dozvedeli sa veľa nových zaujímavostí o meste Skalica, ako napríklad, prečo má Skalica 650. výročie. Deti mali možnosť postaviť mestské hradby a vytvoriť fasády domov. Okrem tvorenia si deti popozerali výstavu starej Skalice.

• Európsky týždeň mobility 2022

Kampaň prebieha v termíne od 16.9. do 22.9.2022.

Témou ETM 2022 je „Lepšia dostupnosť“, motiváciou slogan "Cestujme zodpovedne".

Téma bola vybraná tak, aby reflektovala túžbu jednotlivcov v celej Európe znovu sa spojiť po niekoľkých mesiacoch izolácie a obmedzení.

Súkromná základná škola sa zapojí do aktivít realizovaných prostredníctvom Mesta Skalica.
            Pripravuje aj svoje vlastné aktivity:

• Prečítané leto

Milí čitatelia,

keďže prázdniny skončili a aj leto sa pomaly chýli ku koncu, dúfame, že ste mali dostatok voľných chvíľ aj chuti do čítania. Radi by sme upratali školské a triedne knižnice, a preto vás prosíme, aby ste priniesli do školy všetky knihy, ktoré ste si na prázdniny požičali (tie školské so štvorlístkovým logom :-). Odovzdajte ich, prosím, svojej triednej pani učiteľke alebo pani učiteľke Milici alebo ich položte do krabice v podkroví.

• Začal školský rok 2022/2023

Školský rok 2022/2023 slávnostne otvorili kráľ Abecedár a kráľovná Číslica, ktorí privítali nových obyvateľov kráľovstva - prváčikov a zaželali im, aby si vo Štvorlístku našli veľa nových kamarátov a cítili sa tu dobre. Všetci veríme, že písmenká a číslice zvládnu hravo, aj bez čarovnej paličky, či kúzelného mešca. Cestou do ríše rozprávok a fantázie ich budú sprevádzať dvorné dámy a páni – pani učiteľky a učitelia, ktorí sa tiež predstavili.

• Začína nový školský rok

Na známosť sa všetkým dáva, mimoriadna zvláštna správa! Tak ako vždy v tomto čase, školský rok sa začne zase. Preto pozývame všetky deti na slávnostné otvorenie školského roku 2022/2023, ktoré sa uskutoční v pondelok 5.9.2022 o 9:00 hod na školskom dvore. Školské tašky ešte nechajte doma, krátky program a privítanie potrvajú približne do 10:00 - 10:30 hod.