• S raketou do Barbaru!

Keďže je už príležitostí na športovanie vonku pomenej, Centrum voľného času pri našej škole organizuje pre žiakov 5. - 9. ročníka pohybové aktivity pod názvom " Športová liga" v športovom centre Barbar v Skalici.

Pondelky 10., 17. a 24.10.2022 budeme odchádzať zo školy pred 14:00 hod.
            Je možné prísť aj priamo do Barbaru od 14:00 do 16:00 hod. Venovať sa nám budú tréneri bedmintonu a squashu.
            Netreba mať žiadne skúsenosti s touto hrou, postačí len chuť trochu sa rozhýbať.

Rodičia, svoje deti viete prihlásiť elektronicky v EduPage.

• OZ Útulok Skalica - návšteva a venčenie psíkov

Dokonca aj počasie sa umúdrilo a dnes ráno nepršalo!
            V pondelok 3.10. sme sa, my 8maci, stretli pri útulku a privítal nás riadny brechot a štekanie psíkov.
            Mali sme možnosť pohrať sa so šteniatkami, dozvedeli sme sa od pani Lenky Pappovej zopár informácií o vzniku a prevádzkovaní útulku a dostali sme vedierko piškót – aby sme ponúkli psíkov a trocha sa s nimi zoznámili.
            Štyria statoční sa odhodlali zobrať si psíkov na vôdzku a vyšli si na krátku prechádzku po zablatenej „ceste –neceste“ ... a tak sme aj potom vyzerali.
            Radosť z návštevy útulku bola obojstranná, hoci si nie som si istá, či sme my venčili psíkov alebo to bolo naopak:)
            To čo sme dlho plánovali, sa dnes podarilo.
            Verím, že sa nám čoskoro podarí aj zorganizovať zbierku pre útulok, aby tie zvieratká, ktoré zatiaľ nenájdu domov, prečkali zimu v teple a s plnými bruškami.

Ďakujem pani Pappovej za milé prijatie a starostlivo

• Teddy Bear Day v piatok 30.9.

Každoročný obľúbený DEŇ MACÍKOV bude v tomto roku v piatok 30.9. 2022.

Je to jeden z tých dní, kedy sú mackovia a medveďkovia v škole vítaní, ba priam potrební.

Prineste si teda zo sebou toho svojho naj-macíka, urobte si milú triednu fotografiu a získajte aj L4L za podporu školskej aktivity.

Tešíme sa na veselý deň plný plyšových medveďov.
            šTVORlístok

• ... plastelínové anglické slovká

...začalo to celkom nenápadne u prvákov:)

Na angličtine sme si vymodelovali prvé písmenká "t" "a" "s".
            U štvrtákov to bola už celá (a nie ľahká) riekanka so slovkami ako napr. "rough - tight - polite" a piataci si "vyvaľkali" zopár slovies podľa vlastného výberu.
            Všetci sa však rovnako tešili a bavili ... a mnohí si na Vianoce želajú balíček plastelíny:))
            MA

• Týždeň plný pohybu a zábavy

Aj my prváčikovia sme sa zapojili a podporili sme týždeň mobility. Do školy sme jazdili na kolobežkách, bicykloch a chodili pešo busom - čo bolo pre nás nové o to zábavnejšie a motivujúcejšie. Kolobežky sme využili aj na školskom dvore na športových aktivitách. Keď nám počasie neprialo, tak sme tvorili v triede svoje obľúbené dopravné prostriedky. Tiež sme si spoločne vyrobili plagát dopravnej situácie, ako sa správame na cestách, keď jazdíme na bicykli či kolobežke. Využili sme i krátku prechádzku v okolí školy, kde sme si ukázali, ako správne prechádzať cez prechod pre chodcov. DH