• DRŽÍME PALCE

Komu? Našej bývalej žiačke Karin K, ktorá je v týchto dňoch členkou tímu Slovenska a zúčastňuje sa medzinárodnej súťaži v robotike FIRST GLOBAL vo švajčiarskej ŽENEVE.

Karin je v súčasnosti študentkou SOŠ v Myjave. Verím, že sa nám podarí po príchode zo ŽENEVY zorganizovať spoločné stretnutie a podelí sa s nami o svoje zážitky či úspechy.

• Šarkaniáda

Po dvojročnej prestávke sme obnovili našu školskú jesennú tradíciu púšťania šarkanov. Na ideálne počasie sme si museli pár dní počkať, ale vyplatilo sa. V sobotu nám v Zlatníckej doline nič nechýbalo. Na lúke pri salaši elegantne plachtilo v povetrí veľa nápaditých a farebných šarkanov. Najlepšie lietali tie s dlhými chvostami. Rodičia navzájom neformálne debatovali s inými rodičmi a učiteľmi, deti sa naháňali na lúke, vyliezali na stromy a skrývali sa v „bunkroch“, pes Falco radostne pobehoval medzi všetkými zúčastnenými a dojedal špekáčiky popadané na zem :-). Aj keď sa niektoré šarkany domotali a občas nechceli vyletieť do výšky, na záver dňa sme sa vracali domov spokojní a príjemne unavení. Ako by povedal Timko: „Bolo nám tam pekne!“