• Golf v telocvični, naozaj ?

Pravidelné športovanie je jednou z ciest, ktoré vedú k zlepšeniu zdravotnému stavu aj vtedy, ak niektorým z ochorení už trpíme. Pohyb eliminuje stresovú záťaž a pomáha relaxovať od každodenných povinností. Cvičenie nám pomôže tiež ľahšie zvládať záťažové situácie v škole a podporí vaše sebavedomie.

• Langoše

V našich domácnostiach sa občas pokúsime vybočiť zo svojich stravovacích návykov a doprajeme si niečo mimoriadne pre brušká. Šikovní kuchárikovia sa pripravili na poriadnu maškrtu. Smelo chceli zhotoviť langoše.

Nápad to bol naozaj skvelý. No kto nám vypracuje lahodné cesto ?

Našli sme však výbornú kuchárku. Pani Hasičková je babičkou jedného z našich bývalých žiakov. Akonáhle sme oslovili „langošového mága“, neváhala ani sekundu.

• Najbohatšie ekosystémy planéty Zeme

V pondelok sa na našej škole konala prednáška o najbohatších ekosystémoch planéty Zeme.

Prednáška bola konkrétne venovaná lesom mierneho pásma a zúčastnili sa žiaci prvého aj druhého stupňa. Prednáškou nás sprevádzali Miška a Tomáš, ktorí v súčasnosti vedú na Slovensku spriatelenú organizáciu Prales deťom SK, v rámci ktorej sa venujú odhaľovaniu environmentálnej kriminality, ale aj monitorovaniu veľkých šeliem a ich migračných koridorov.

• Overený recept na skvelé DONUTY

Ingrediencie na cesto:

250 ml mlieka, 80 g trstinový cukor, 3 ks vaječné žĺtky, 60 g tuk (maslo, bravčová masť), 500 g špaldová hladká múka, 35 g droždie, štipka soli.

Postup prípravy

V mlieku rozmiešame droždie, maslo (bravčovú masť), vaječné žĺtka a trstinový cukor. Nakoniec do zmesi vmiešame špaldovú hladkú múku a štipku soli. Spracujeme na nelepivé cesto, ktoré prikryjeme a necháme vykysnúť.

• 2. kolo Školskej online ligy ZŠ v šachu

Naši mladí šachisti sa zapojili vo štvrtok, 2.3. 2023 do celoslovenskej Školskej online ligy v šachu, ktorá sa hrala opäť na platforme lichess.org.

Registrácia bola náročná a niektorým sa podarila až na poslednú chvíľu. Hrať sa začalo presne o 18:00 h.

Je to súťaž družstiev, ale za družstvo môže hrať ľubovoľný počet hráčov. Do konečného poradia sa však ráta výsledok najlepších 4 hráčov v družstve.