• Návšteva Mikáda

V utorok 28. 3. sa žiaci 7. ročníka zúčastnili výnimočného country doobedia v Mikáde.

Vďaka skupine Prospektori a BÚDA oz sme si spoločne so žiakmi zo Spojenej školy Skalica a klientami zo Zeleného domu užili veselé tanečné doobedie aj s krátkym divadielkom. Cieľom bolo vytvorenie spoločného komunitného priestoru v Centre sociálnych služieb Mikádo.

Ďakujeme za skvelú atmosféru.
            SiH a siedmaci

• 3. a 4. kolo školskej online ligy ZŠ v šachu

Dnes bola radosť pozerať na žiacku šachovú online ligu.
            14 hráčov hralo za našu školu.
            Bola to paráda.

V dnešnom turnaji sme skončili na 9. mieste z 36 hrajúcich tímov. Najlepšie sa darilo Zhen Zhen, Nine B., Samkovi S. a Jakubovi J. Ale všetci hráči dnes dosiahli veľmi dobrý výsledok. Škoda, že sa rátajú len 4 najlepší. Dokonca Michal J. nastúpil hrať na posledných 15 minút a stihol uhrať 8 bodov.
            Mali sme aj trošku smoly, keď Veronike došiel čas presne vo chvíli, keď mohla dať súperovi mat. Ale to sa stáva. Minulé kolo sme boli na 13. mieste, dnes sme si polepšili.

• Vodné smiechoty

V pondelok 27.3. sme na našej škole oslávili deň vody. Žiaci prišli odetí v modro – bielych farbách a pripomenuli sme si dôležitosť vody. Triedy druhého stupňa medzi sebou súťažili v rôznych aktivitách. Každá trieda vyplnila vodný kvíz a následne ich jednotlivci reprezentovali triedy v súťažných aktivitách:

• Deň vody u nás v pondelok 27. marca

Svetový deň vody pripadá na 22. marca a svet si ho pripomína od roku 1993.

Keďže v tento deň sa konalo Testovanie 9, v našej škole oslávime DEŇ VODY v pondelok 27.3..
            Pripravené je tematické vyučovanie, fotografická súťaž, vodný kvíz a vodné smiechohry:))

Radi by sme pozvali všetkých z našej školy, aby v pondelok prišli odetí do modrej alebo bielej farby.
            Tí, čo zbierajú L4L budú odmenení štvorlístkom.

Zároveň budeme radi ak prinesiete z domu, výletu alebo návštevy iného mesta/miesta fľašu vody do nášho staro-nového VODNÉHO BARU a svoj vlastný hrnček, pretože sa chystá ochutnávka vôd.