• Ekoolympiáda pre celé Slovensko v online prostredí

Naši žiaci 7., 8. a 9. ročníka sa nedávno zúčastnili 2. ročníka Ekoolympiády, ktorej organizátorom je o.z. Planet Lover.
            Hra - olympíáda, prebieha inovatívnym spôsobom v online prostredí cez "appku", špeciálne navrhnutú pre environmentálne vzdelávanie.
            Prostredníctvom online hry sa občianske združenie snaží u študentov vyvolať väčší záujem o ochranu životného prostredia a zoznámiť ich s rôznorodými ekologickými témami. V tomto ročníkou sa súťaže zúčastnili 587 škôl a  súťažilo 9950 študentov z 2. stupńa ZŠ a osemročných gamnázií z celého Slovenska.

• Veľká noc v Jesénii

Mesiac apríl sme odštartovali veľkonočným tvorením v Jesénii Skalica.

Po príchode do zariadenia nás veľmi milo privítali čajíkom, ktorý nás príjemne zahrial.
            Po malom občerstvení sme sa mohli pustiť do práce. Chlapci si uplietli korbáč, dievčatá ozdobili vajíčka a vyrobili sme si spoločne veľkonočných zajačikov. Deti svojimi výtvormi obdarovali babičky a deduškov, čím ich veľmi prekvapili a potešili. Keď bol čas sa pomaly rozlúčiť, čakalo deti ešte jedno malé prekvapenie. Seniori nám upiekli koláčiky na cestu.
            Ďakujeme za krásne strávený čas a pozvanie.

• Noc s Andersenom

Posledný marcový deň sa naša škola zapojila do 18. ročníka noci s Andersenom.
            Deti tretieho a štvrtého ročníka mali možnosť spať v škole a zúčastniť sa pripravených aktivít.

Na úvod sme začali prezentáciou, v ktorej sme sa oboznámili so spisovateľom H.CH. Andersenom a jeho rozprávkami.
            Spomedzi množstva krásnych rozprávok, sme si vybrali Cisárove nové šaty a tej sme venovali trocha viac času. Rozprávku sme si prečítali a následne sme sa rozdelili do skupín, aby sme si vypracovali pracovné listy a nakreslili obrázok Cisára. K nahliadnutiu sme mali aj dve knihy od samotného autora a to v novšom a staršom vydaní. Staršia kniha bola vydaná v roku 1958 a tak sme mali možnosť tieto dve knihy medzi sebou porovnať. Potom, ako sme si predstavili H.CH Andersena a jeho rozprávky, sme sa venovali jednej z tohtoročných tém, ktorou bola The Walt Disney. A to preto, že si tento rok pripomíname ich 10