• Čo je #GIVINGTUESDAY  3.12.2019 ?
          • Čo je #GIVINGTUESDAY 3.12.2019 ?

VEĽKÉ ĎAKUJEME VŠETKÝM RODIČOM A DEŤOM, za všetky tie veci a vecičky, ktoré ste nám darovali a ktoré použijeme počas DIELNIČIEK a/ alebo inokedy:)
            Vďaka Vám máme aj: žehličku, žehliaciu dosku, fén, všakovaté poháre, plechovky, stužky, šnúrky, mašličky, krabicu tričiek, bavlnky a bavlnu, látky a lepiacie pásky,....
            Darovali ste viac, ako by sme kedy nakúpili
            Darovali ste nám aj radosť:)
            Ďakujeme:)

• „Zo starého nové“ - Učime sa v ekoDOMčeku

V utorok 3. 12. od 14.00 do 17.00 sa škola zmenila na výrobné dielničky v ktorých sa deti učili od rodičov techniky, pomocou ktorých dali veciam druhú šancu. Deti si vyrobili dekoračné kvetináčiky, premenili staré tričko na nové, ušili vrecko na ovocie zo starej záclony, vyrobili včelobal z pravého včelieho vosku, uháčkovali čelenku alebo inú drobnosť alebo si mali možnosť zahrať mimoriadne šachy.
            Cieľom týchto aktivít bolo aktívne využiť čas a hľadať cesty, ako zabrániť neustálemu zvyšovaniu množstva odpadu na Zemi. Pretože zásada ZERO WASTE hovorí:
            Zbytočné NEKUPUJ.
            Použi čo máš.
            Oprav si.
            Vyrob si.
            Poďakovanie patrí dobrovoľníkom z radov rodičov, učiteľov a starších žiakov. MA a JŠ

• ekoDOMček v škôlke

V utorok 26.11. boli naši piataci ( Majka, Timko, Maťo K., Barborka, Lenka, Barborka a Vierka ), porozprávať a naučiť deti z  Materskej školy pod Kalváriou, ako správne separovať odpad a ako byť čo najlepším EKO zákazníkom. Celé to odštartovala Majka s igelitkami, krabičkami a včelobalom, ktorý bol pre deti doteraz neznámy. Maťko si zobral na mušku hubky. Timko, deťom priblížil, ako čo najlepšie nahradiť plastový pohár. Barborka F. porozprávala o mydlách, ako nahradiť plastový obal na mydla za papierový. Lenka viac deťom priblížila, ako čo najlepšie chrániť prírodu bez bežných servítkov v plastovom obale a ako náhradu im predstavila tradičnú látkovú vreckovku, ktorú deti možno dnes poznajú už len od svojich starých rodičov. Barborka Fa. si zobrala na mušku kapsičku so ,,zdravou výživou“ a predstavila im ako veľmi dobrú náhradu obyčajné jabĺčko, ktoré, je nie le

• Manuál L4L

Milí naši rodičia a žiaci,
            po prihlásení sa na stránke školy v časti: O ŠKOLE – Dokumentácia školy – Lístky štvorlístka - nájdete Manuál L4L. Sú tu zhrnuté pravidlá, dôvody vzniku a zmysel L4L.
            Tento rok sme vstúpili do 3. ročníka zbierania dobrých skutkov. Tešíme sa:) MA

• LEAF ACADEMY u nás v škole

V pondelok 2.12. o 15.00 sme u nás v škole privítali zástupcov LEAF ACADEMY, aby Vás a Vaše deti informovali o možnosti štúdia na tejto strednej internátnej škole, v ktorej vyučovanie prebieha len a jedine v anglickom jazyku. Škola má svoj vlastný vzdelávací program zameraný aj na hodnoty a ponúka žiakom okrem vedomostí aj získavanie životných zručností a skúseností.
            Rodičia a žiaci 7. 8. a 9. ročníka, ďakujeme za účasť. MA

• SADENIE NÁŠHO STROMU

V piatok 29.11. v priebehu druhej hodiny sme my deviataci išli s prvákmi a pani učiteľkami k Budvarke, pretože sme chceli zasadiť náš spoločný strom - teda našu lipku. Zobrali sme lopatu, drevené dosky, šnúru, kladivo a maličký stromček a odobrali sme sa k Budvarke. Keď sme tam prišli, tak chalani vykopali jamu do ktorej mala ísť lipa. Najprv sme však museli do tej jamy dať drevené dosky a okolo nich šnúru aby držali lipu. Potom až bolo toto „oplotenie“ hotové tak sme mi aj prváci spoločne vložili lipku do jamy.
            Bol to naozaj výnimočný pocit.
            Dúfam, že sa lipe bude dariť a, že to nebolo naposledy, čo sme u nej boli spolu.
            Napísala Ema F