• Active English Week

Aj v tomto roku deviataci zažijú týždeň s anglicky hovoriacim lektorom.
            Od pondelka 20. 6.  do piatka ich čaká 25 hodín aktívnej angličtiny.

„So, enjoy and make the most of it.“

šTVORlístok

• Exkurzia Terchová

... fotky sú vo fotoalbume:)

V rámci tohtoročného školského výletu sme sa v stredu 15. júna zúčastnili splavovania Váhu. Žiaci mali možnosť vidieť a zažiť tradíciu pltníctva, históriu najkrajšieho a najnebezpečnejšieho úseku na rieke Váh, skaly Margita a Besná. Okrem bájnych brál Margita a Besná nám pltník predstavil Domašínsky meander a dva strečnianske hrady. Plavbu sme ukončili práve u jedného z hradu a to na hrade Strečno. Hrad sa nachádza na vysokom brale nad riekou Váh. V súčasnosti je hrad zapísaný na zozname národných kultúrnych pamiatok Slovenskej republiky. Absolvovali sme pútavú prehliadku hradu. Vďaka výkladu pani sprievodkyne sme sa dozvedeli veľa nielen o histórii samotného hradu, jeho bývalých majiteľoch, ale aj o histórii obce Strečno. Z veže na nás čakal unikátny výhľad na všetky svetové strany. Žiakov veľmi upútal život Žofie Bosniakovej, ktorá by mohla byť svojim sprá

• Boli sme v Banskej Štiavnici

... fotky sú vo fotoalbume:)

Na cestu sme sa vydali v utorok 14. 6. a pretože do Štiavnice vedie cesta dlhá a kľukatá, zatavili sme sa ešte Múzeu holokaustu v Seredi. (Túto zastávku si vybrali zástupcovia jednotlivých ročníkov počas svojho plánovania cesty a nebola to voľba pedagógov.)
            V barakoch, ku ktorým sa viažu tragické osudy ľudí zo Slovenska, je dnes expozícia, ktorá pripomína dramatické obdobie deportácií Židov do koncentračných a vyhladzovacích táborov.
            Múzeum je zároveň aj pietnym miestom a pamätníkom ľudí, ktorí v pracovnom tábore žili a nikdy sa domov nevrátili.

O 15,00 hodine sme už boli v Banskom múzeu v prírode v Banskej Štiavnici a schádzali v prilbách a plášťoch do bane Bartolomej, aby sme si prezreli staré aj nové spôsoby ťažby rúd a potom aj vonkajšiu expozíciu banských strojov a zariadení.

• Opäť zbierame starý papier

Škola aj v tomto roku organizuje koncoročný zber starého papiera.

Zviazané balíky papiera/časopisov, novín, kartónu, alebo papier v krabici môžete priniesť:

• do školy 27.- 28. júna z Gorkého ulice, za bránou pri živom plote, (pondelok celý deň, utorok do 11:00)
            • do zberného dvora spoločnosti VEPO