• Správy zo Zlatníckej doliny

....fotky sú fotoalbume :)

4. deň

Dnes sme si posledný deň naplno užili.

Deň sa začal rozcvičkou, tak ako vždy. Potom sme išli na turistiku – Mlynky. Niektorí sa toho báli, že to nezvládnu, ale napokon sme všetci dorazili do cieľa. Cieľ bol pre nás obed – frankfurtská polievka, rajčinová omáčka, guľky a knedľa.

• Školská šachová online liga – 3. kolo

3. kolo online ligy bolo pre našu školu veľmi úspešné.
            Spomedzi 38 hrajúcich škôl sme skončili na suverénnom prvom mieste.

Boli sme tiež vedúcou školou v počte hrajúcich zástupcov, za čo veľmi pekne ďakujem všetkým našim hráčom:
            Ela, Veronika, Kristína, Andrej, Jakub, Adelka a Michal.
            Výsledok sa ráta len štyrom najúspešnejším hráčom družstva, ale poďakovanie a pochvalu si zaslúžia všetci siedmi hráči.

• MDD vo Štvorlístku

....fotky sú vo fotoalbume.:)

V stredu 1. júna sme v našej škole oslávili MDD. Konečne sme sa mohli všetci spoločne tešiť bez obmedzení. Nadviazali sme na tradíciu z predchádzajúcich ročníkov a deti z druhého stupňa s pani učiteľkami, vychovávateľkami a vychovávateľom pripravili zábavné popoludnie pre našich najmenších.

Deti sa tešili od rána, kedy sa už pustia do plnenia úloh.
            Ten, kto zostal, neľutoval. Prejsť záhadnou cestou, udržať sa na ľane, mať dokonalú mušku, uhádnuť a poznať tajomné predmety, nájsť zatúlanú gulôčku, osvojiť si florbalové zručnosti, trafiť jamku na lúke, vyriešiť záhadné hádanky, vymotať svoje ruky a nohy z klbka či zostreliť nastavené prekážky nebolo vôbec jednoduché.

• Vzdelávacie centrum Zaježová - zážitkové učenie sa:)

Správy z 2.6.2022

Na raňajkách sme si pochutili na cereáliách s čokoládovým alebo ovocným jogurtom a vybrali sme sa na prechádzku s miestnym včelárom a ekológom Gabom,
            Zaviedol nás aj k čarovnému prameňu pitnej vody pri ktorom sa z času na čas schádzajú miestni na malých slávnostiach. Keďže je to miesto víl a škriatkov, ktorí majú v obľube ticho a kľud, vydržali sme byť zopár minút celkom ticho. To aby sme nevyplašili my ich a oni nás:)
            Cestou sme obdivovali prírodu, stromy, kopčeky = lazy, rozkvitnuté, pestrofarebné lúky a horniny. Gabo nás zaviedol k lomu, v ktorom sa ťažil andezit a tufa. Sú to jasné dôkazy predávnej vulkanickej činnosti na tomto území.
            Zašli sme aj do "centra" Zaježovej. Pozreli sme si miestnu školu - jednotriedku, no pretože mali práve dojednaného fotografa, nemohli sa nám venovať. Pozreli sme si len oko

• Školská šachová online liga - 1. kolo

Vo štvrtok, 19.5., sa odohralo prvé kolo online šachovej ligy základných škôl na celom Slovensku.

Túto ligu vytvoril Slovenský šachový zväz, komisia Šach na školách v spolupráci s MŠVVaŠ.
            Do konca školského roku sa majú odohrať 4 turnaje.

​​​​​​​Hrať sa bude vo štvrtok – 19.5., 26.5., 9.6. a 23.6.

Prvé kolo máme za sebou. Hrať sa začalo o 18:00 a hralo sa až do 19:30.