• EkoTOP film v ZOC MAX Skalica

Milí naši,

poobedňajší program na 24.5 (utorok) pre deti je nasledovný:

16:00 – 17:00 Zbláznení do oriešku (film o veveričkách) - odporúčaný pre deti

17:00 – 18:00 Bielokarpatský ovocný poklad

18:00 – 19:00 Impoznatný Yellowstone oheň a ľad

19:00 – 19:30 – film, ktorý sa bude v tomto čase premietať už len pre dospelých

• Raňajky v tráve:) v pondelok 23.5.2022

Milí naši,

pred tromi rokmi, presne 21.6.2019, sme usporiadali prvý krát pravý letný piknik na zelenej tráve nášho školského dvora.
            Cez veľkú prestávku sme rozprestreli deky, rozložili vankúšiky a otvorili piknikové košíky ...
            Pikniková desiata presiahla všetky naše očakávania a v koncoročnom hodnotení školských akcií sa umiestnila na popredných priečkach:)

• Trdlofest a Deň otvorených dverí v Záhorskom múzeu

Názov podujatia: Noc múzeí 2022 – Deň otvorených dverí

Organizátori: Trnavský samosprávny kraj - Záhorské múzeum v Skalici

Miesto: Záhorské múzeum v Skalici, Námestie slobody 13, 909 01 Skalica

Dátum konania: v sobotu 21. mája 2022 o 10.00 – 18.00 hod.

Každoročne múzeá pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí otvárajú svoje dvere návštevníkom s ponukou sprievodných podujatí. Záhorské múzeum Vás srdečne pozýva na Deň otvorených dverí v sobotu 21. mája od 10.00 do 18.00.

• IQ olympiáda

Napísala Monika B.:

Dňa 10.5. 2022 som sa zúčastnila regionálneho kola súťaže IQ olympiáda.
            IQ olympiáda je súťaž zameraná na logické uvažovanie, určená pre žiakov 2. stupňa ZŠ a príslušných ročníkov osemročných gymnázií.

Regionálne kolo sa konalo na Radnici mesta Trnava a postúpilo doň 80 najlepších riešiteľov online školského kola Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja.

Regionálne kolo pozostávalo z piatich častí, a to z filmovej ukážky zameranej na postreh, z logického písomného testu, z časti zvanej lietajúce písmenká (z písmen sme mali vytvoriť slovo a určiť, do akej kategórie patrí), z premietaného logického testu (ktorý bol ľahší ako písomný, no mali sme naň oveľa menej času) a z pamäťového testu.
            V programe bola zahrnutá aj anketa a diskusia o Mense a tiež workshop od LEAF Academy.

Prví dvadsiati z regionálnych kôl postupujú do celoštátneho kola.

Ja som nakoniec sko

• Expert Geniality Show -  výsledky

V tomto školskom roku sme mali až 21 adeptov na titul Expert.
            Súťažilo sa ešte online a každý súťažiaci si vybral 2 témy.
            Súťaž je celoslovenská a v každom ročníku súťažilo okolo 1400 žiakov - medzi nimi aj naši noví TOP EXPERTI:
            Martin B.: „Mozgolamy“ 1. miesto a „Do you speak English?“ 6. miesto
            Laura S.: „Svetobežník“ 4. miesto a Do you speak English?“ 4. miesto