• Letná detektívna pátračka

Zažiť posledné dobrodružstvo pred krásnym prvým dňom v škole. Veľká výzva !!! Traja pátrači našej štvorlístkovej detektívnej kancelárie dostali ťažkú úlohu. Nájsť v revíre storočnú vŕbu.

Úloha namojveru nad sily smrteľníkov. Nie však pre štvorlístkových pátračov. Naštartovali svoje bicykle a vydali sa do prekrásnej prírody. Plány, indície viedli kroky a kilometre na dvoch kolách pátračov smerom na Mlynky. Mocná príroda ukázala bohatstvo. Nádhernú storočnú vŕbu, ktorá sa skryla pod vetvami kriakov mnohorakých stromov.

• Prázdninový ekoDOMček

Prázdninový tábor ekoDOMček sa uskutočnil vďaka finančnej dotácii Mesta Skalica.

Prázdninové dni letia ako voda z brehu, čím viac sa blíži koniec prázdnin, tým rýchlejšie sa krátia :) Niektorí „Štvorlístkáči“ už stihli dovolenku s rodinou, niektorí aj iné detské tábory, ale sú aj takí, ktorí si radi počkali na originálny školský tábor ekoDOMček, aby s kamarátmi a učiteľmi zažili zábavu aj poučenie, športovanie na školskom dvore aj kúpanie na kúpalisku v Zlatníckej doline, zdravé „mňamky“ na desiatu a olovrant, ktoré si sami pripravili. V utorok si urobili výlet do Ekocentra Nová Lhota v ČR, v ktorom si staršie deti oprášili vedomosti o biodiverzite, menšie deti spoznávali bylinky a regionálnu zeleninu a ovocie. A že chutili výborne, bolo vidieť na prvý pohľad. V stredu prišla do školy návšteva– zajačik Chillinka, aj ona si pochutila na mrkvičke z desiatej. P

• letná FOTO výzva na zber L4L

Leto v plnom prúde a v mobile niekoľko (stoviek) prázdninových fotiek. Mestá, miesta, noví karáti... všetko pekne spolu.
            Miesta a mestá, kde je čisto a aj tie iné...
            Ktorých je viac?
            Možno ste tiež už tak nakazení triedením odpadu, že vidíte to, čo by ste inak ani nevideli a obehnete pol mesta, aby ste našli ten správny kôš:)
            Možno ste smutní z toho, že na dovolenke nikto netriedi.
            Možno ste tam, kde je triedenie samozrejmosť.
            Čo tak urobiť si náskok k zberu L4L ?
            Výzva na leto: Odfoť mesto/miesto, ktoré ťa zaujalo triedením, alebo netriedením. Napíš, kde si fotku spravil a vymysli jej názov. Fotku prines v septembri vytlačenú, alebo ju pošli na: milica.antalkova@zsstvorlistok.sk. Za účasť je odmena 1xL4L. Fotky budú vystavené a tá s najväčším počtom hlasov bude odmenená malým darčekom Pekné leto praje aj MA.
            PS: Výzva platí aj pre učiteľov a rodičov. Darček je pripravený aj pre tút

• Fantázia na plné obrátky aj cez prázdniny? :)

Spisovateľ Daniel Hevier vytvoril pre deti zaujímavý letný TVORIVÝ program. Ak by si mal záujem, na mail ti môžu od neho behom prvých dvoch prázdninových týždňov chodiť rôzne úlohy a výzvy. Ak ich splníš, dostaneš dokonca aj certifikát!

Tak ak máš čas a chuť, popros rodičov alebo sám napíš na email daniel.hevier@hevi.sk . Potrebné je uviesť svoje meno a vek. Ak sa budú pánovi Hevierovi tvoje práce páčiť, možno sa dostanú aj niekam do sveta ;) Ak ale nechceš, aby tam bolo zverejnené tvoje meno, tak mu to do emailu pre istotu napíš.

• 3D lukostrelba

Aj keď 3D lukostreľba patrí medzi mladé športové disciplíny, jej základy sú späté so začiatkami civilizácie. Rozmanitosť a pestrosť súťaže, kde každá strela je „jedinečná“, láka aj na regionálnych súťažiach viac ako 100 súťažiacich. Jednou z regionálnych súťaži bol aj Pohár 3 krajín, kde sa stretávajú lukostrelci zo Slovenska, Česka a Rakúska. Dvoch závodov sa úspešne zúčastnili aj naši žiaci. V kategórii detí siedmak Alexander S. získal koncom mája druhé miesto pri závode v Hodoníne a v júli 3. miesto pri závode v Studienke. Iba neúčasť na prvej súťaži v Hohenau ho pripravila o miesto na pódiu v celkovom poradí. V Hodoníne súťažil aj tretiak Andrei F., ktorý obsadil 5 miesto, iba 3 body za tretím miestom.

• Slávnostné ukončenie školského roka

Posledný deň v školskom roku bol taký pravý, slnečný. Na školskom dvorčeku sa zhromaždil všetok ten drobizg aj mlaď :) aby ocenil svojich triednych Oskarkov, odmenil športovcov, certifikoval dobrovoľníkov z ekoDOMčeka a podporil spoločného tímového ducha, aby napokon deviatakom na rozlúčku pripravil živý chodník slávy a zaželal im veľa krásnych zážitkov v nových školách.
            Tak ako to u nás býva zvykom, ocenili sme nemerateľné a poďakovali sme si navzájom za ďalší dobrý školský rok., ktorý sme spolu zažili.
            Ešte raz ďakujeme rodičom za podporu a dôveru, s ktorou nám zverujú svoje deti.
            Ďakujeme rodičom a deťom aj za všetky milé, chutné, voňavé, pestrofarebné, prekvapivé, aj zelené - eko:) darčeky a želáme všetkým KRÁSNE LETO. Tím 4L  MA