• Bikeri žijú v nás

Fotka je vo fotoalbume :)

Najodvážnejší „bikeri“ vyrazili do neďalekých Sudoměříc k veľkolepej súťaži. Na pretekárov čakala „bikerová dráha“, ktorú sme si v minulosti dosýta vyskúšali. Do zápolenia sa kvalifikovala a prihlásila osmička „bikerov“, medzi nimi i dve odhodlané dievčatá.

Pneumatiky na svojich strojoch si borci zahriali cestou na štart. Skúšobné kolá nesmeli chýbať. Závod sa uskutočnil v dvoch kategóriách, pre mladších i starších. Každý jazdec mal k dispozícii dve kolá.

• Cezpoľný úspech našich atlétov

Láska ku športu a pohybu prináša nejeden nádherný okamih. Práve tento moment si užívali dievčatá Nelly zo šestky, Karin z osmičky a deviatačka Linda a Dorotka. Perfektnú partiu – družstvo v cezpoľnom behu - tvorili Nelly zo štvorky (najmladšia účastníčka), Tamarka a Dorotka z deviatky a ôsmak Adam L. .

Poďme však po poriadku. Bola streda 25. 9. Už z rána pred pretekmi v cezpoľnom behu na lavičkách poveterného mlyna v Holíči celá skupinka udržiavala veselú náladu. (Až som mal pocit, že sa nestihneme ani poriadne rozcvičiť a postaviť na štart pretekov.) Pochváliť treba štvorlístkové atlétky za to, že boli najpočetnejšou skupinou na štarte v kategórii dievčat.

• EURÓPSKA NOC VÝSKUMNÍKOV - festival vedy a techniky

Dnes, 27.9.2019, sme boli na exkurzii Európska noc výskumníkov. Bolo tam veľmi veľa stánkov. Pri každom stánku bolo číslo. Stánkov bolo osemdesiatpäť. Myslela som si, že to bude nuda, ale naopak bola to zábava. Pani učiteľky nám dali rozchod a mohli sme sa ísť pozrieť na to, čo nás zaujímalo. Najviac ma zaujal stánok, kde bola chémia. Bol tam veľmi príjemný pán, ktorý robil chemické pokusy. Mal tam malé fľaštičky, v ktorých boli hocijaké vône napr.: marcipán, levanduľa, pleseň a dokonca aj vôňa mŕtvoly. Ako ďalšie sa mi páčila sveteľná kresba na plátno. Mohli ste si zápnuť svetlo napr.: na telefóne, a pomocou svetla ste mohli kresliť na plátno. O jedenástej hodine sme sa mali všetci stretnúť u hlavného pódia a pozerať sa na tancujúcich robotov. Vystúpenie bolo veľmi zaujímavé a ohromujúce. Keď sme sa dopozerali na vystupenie, išli sme sa naobedovať do starého

• A bold rabbit in Africa

V stredu, 25.9., sme sa vybrali my, štvrtáci a piataci, do K v Skalici na naše prvé anglicko-slovenské divadelné predstavenie Smelý zajko v Afrike. Herci podali skvelý výkon, my sme sa z chuti zasmiali a dokonca sme takmer všetkému rozumeli :) Že, ktoré slovíčka sme si zapamätali? Tak napr. people, lion, tiger, elephant, rabbit, king, great, giraffe, magpie, because, house, castle, crocodile, chimney, shark, storm, huge .... a samozrejme ENGLISH :) Pýtate sa, o čom táto hra vlastne je? Nuže, to je krátka rekapitulácia:

• JUMP ARÉNA  - výlet za L4L
          • JUMP ARÉNA - výlet za L4L

Dňa 11.9. 2019 sa naši žiaci 7.,8.,9.ročníka vybrali na zaslúžený výlet za L4L. Vyrazili sme vlakom do Bratislavy, kde sme sa super zabavili v Jump Aréne. Po príchode si žiaci obuli špeciálne protišmykové ponožky, pozreli si inštruktážne video k prevádzke jump centra a: ,,Hurá, môžeme ísť skákať!“ Deti si vyskúšali rôzne trampolíny, predvádzali zaujímavé skoky a bolo vidno, že ich to baví. Mali k dispozícii aj inštruktora, ktorý ich usmerňoval ako správne skákať a neublížiť si. Rovnako im predviedol zaujímavé skoky a triky. Výlet sa nám všetkým páčil a ďakujeme za možnosť zbierať L4L:) ZŠi