#Viac noviniek

          • Tretiaci v Zlatníckej doline 🌳🏞️💚🍀⛰︎

          • Fotky sú vo fotoalbume :)

            V dňoch 15.-19.júna sa naši tretiaci zúčastnili školy v prírode v Zlatníckej doline. Školské lavice vymenili za prírodu, vydali sa na turistiku, zážitkovým chodníkom prešli k labyrintu, čísla v sudoku vymenili za prírodniny, v horúcich dňoch ich vodou osviežili hasiči, v areáli Lednického zámku prešli cestičkou za pokladom, zopakovali si ako poskytnúť prvú pomoc, športovali, energiu doplnili mlskami z bufetu a nevynechali ani Tarzániu. Po týždni plnom aktivít sa s namiesto do školských lavíc presunuli do Pastoračného centra.

            VN a AJ

          • Naše bylinkové záhony 🪴🪻🍀🍃🪵

          • Fotky sú vo fotoalbume :)

            V júni sme na školskom dvore strávili veľa času. Spoločne sme pracovali na našich komunitných vyvýšených záhonoch v rámci projektu školská mikro-záhrada a sme veľmi vďační, že nám rodičia a priatelia školy prišli pomôcť. Bez vašej podpory by sme to nezvládli.

            Celé to začalo prípravou dreva. Veľmi nám pomohol otecko druháčky Emilky, ktorý je stolár. Pomohol nám drevo narezať a pripraviť pre žiakov. Následne ho naši najstarší žiaci – ôsmaci a deviataci – obbrúsili a natreli. Keďže nám cez týždeň pršalo, s natieraním počas víkendu pomohol aj pán zriaďovateľ, aby sme využili chvíle bez dažďa.

            Samotná výroba záhonov prebehla počas jedného stredajšieho popoludnia. Stretli sa oteckovia, dedkovia a spoločne s deťmi vyrobili 8 jedinečných záhonov. Vo štvrtok práca pokračovala s mamičkami a babičkami, s ktorými sme záhony naplnili zeminou, bylinkami a kvetmi a výdatne ich poliali.

            Vďaka rodinám z našej komunity, ktoré nám darovali rôzne sadenice, máme v záhonoch pestrý mix. Mätu a medovku sme hneď začali pridávať do džbánov s vodou a pažítku či bazalku si deti dávajú na chlebík počas školskej desiatej.

            Hoci sa začínajú letné prázdniny, o záhony bude postarané aj v lete. Budeme ich polievať a počas letného tábora si deti vyrobia vlastný herbár. V novom školskom roku budeme v záhradkárčení pokračovať.

            Milá štvorlístková komunita, veľmi pekne vám ďakujeme. Si nesmierne vážime bylinky, ktoré ste nám darovali, a najmä čas, ktorý ste strávili pri výrobe a sadení záhonov.

            Ďakujeme!

            Tím 4Lístok

          • Riaditeľské voľno👩🏻‍🎓

          • Vedenie školy oznamuje, že z dôvodu prebiahajúcich stavebných prác v areáli školy udeľuje žiakom v dňoch 29. - 30.6.2026 riaditeľské voľno. V prevádzke nebude ani školský klub a jedáleň. Prajeme všetkým "Štvorlístkáčom" pekné leto s množstvom príjemných zážitkov a spomienok 🍹🏊🌴😎.

            Tešíme sa na vás v septembri! 🌞

          • Piataci a Escape Room po Skalici 🕵🚪⏳🔐🧩

          • V pondelok 22.6.2026 piataci išli hrať Escape room.

            Ráno, keď sme prišli do školy, sme sa rozdelili na dve skupiny. Prva skupina išla s pani učiteľkou Koišovou a druhá s pani učiteľkou Levočovou. Keď prvá skupina vyrazila, druhá musela čakať ešte pol hodiny, aby sa nestretli.

            Chodili sme po Skalici, spoznávali pamiatky a riešili hlavolamy (niektoré boli naozaj ťažké). Escape room nám trvala približne dve a pol hodiny.

            Keď prvá skupina doriešila úlohy, tak išli s pani učiteľkou Koišovou na zmrzlinu. Následne sa obe skupiny stretli a šli spolu na obed. Všetci sme si to užili a budeme na to dlho spomínať.

            (Vi, Ag, Zo, Ne, Do.)

          • Exkurzia do Sonnentoru v Čejkoviciach ☀️⛩️🌿🍵🍃

          • V pondelok 15. júna sa prváci a druháci vybrali na exkurziu do Čejkovíc, konkrétne do spoločnosti Sonnentor.

            Ráno sme sa všetci stretli v Pastoračnom centre, kde sme sa nadesiatovali a čakali na príchod autobusu. Po príjemnom začiatku dňa sme sa vydali na cestu za novými poznatkami a zážitkami.


            Keď sme krátko po 9. hodine dorazili do Sonnentoru, privítal nás sprievodca, ktorý nás oboznámil s programom celého dňa. Najskôr sme sa zúčastnili krátkej prednášky o spoločnosti, jej histórii a činnosti. Aby nás naladil na tému exkurzie, pripravil nám voňavý bylinkový čaj, ktorý dotvoril príjemnú atmosféru.


            Následne sme si pozreli bábkovú rozprávku o tom, ako vzniká čaj a akou cestou sa dostáva až k zákazníkom. Po rozprávke sme mali možnosť namiešať si vlastný bylinkový čaj podľa vlastnej fantázie. Táto aktivita nás veľmi bavila a každý si odniesol originálnu zmes vytvorenú podľa svojich predstáv.


            Ďalšou časťou programu bola prehliadka výrobných priestorov. Mali sme jedinečnú príležitosť nahliadnuť do procesu výroby čajov a korenín, dozvedieť sa viac o fungovaní spoločnosti Sonnentor a spoznať prácu pestovateľov, ktorí sa podieľajú na pestovaní byliniek. Zaujímavé bolo sledovať, koľko práce a starostlivosti sa skrýva za každým balením čaju.


            Exkurzia bola pre všetkých veľmi zaujímavá a poučná. Dozvedeli sme sa množstvo nových informácií o bylinkách, výrobe čajov a fungovaní ekologickej spoločnosti.Okrem nových vedomostí sme si odniesli aj veľa pekných zážitkov.


            DH

          • Exkurzia Praha 🌉🇨🇿🏰🎻

          • Fotky sú vo fotoalbume :)

            V termíne od 15.-17.6. sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili exkurzie do Prahy.

            V prvý deň sme podľa plánu vyrazili  vlakom z Hodonína. Do Prahy sme prišli 12:30 a rovno sme sa išli ubytovať do hotela. Ubytovaní sme boli v Hoteli Petr, ktorý mal výbornú polohu blízko centra, ale súčasne ležal aj v tichšej uličke. Po krátkom oddychu a vybalení sme vyrazili do mesta. Prešli sme historickým centrom a uličkami starej Prahy, Karlovým mostom, videli sme orloj a Staromestské námestie. Nazreli sme aj do Steel art Gallery, kde sme si poprezerali novodobé umenie vyrobené z kovových odpadových materiálov. Potom sme sa presunuli ešte do galérie Signal Space, kde sme mohli vidieť rôzne interaktívne svetelné inštalácie. Po nabitom programe sme sa presunuli na večeru do OC Paládium.

            Druhý deň sme odštartovali výdatnými raňajkami v hoteli. Potom sme sa vydali na Petřínsku rozhľadňu. Po náročnom výstupe sme mali možnosť pokochať sa výhľadom na celú Prahu. Veľmi sa nám páčilo aj zrkadlové bludisko. Program pokračoval na Pražskom hrade, kde sme si popozerali aj Katedrálu sv. Víta, repliky korunovačných  klenotov ale aj defenestračné okno, z ktorého kedysi vyhadzovali odporcov panovníka. Prehliadka nás dosť zmohla, takže sme sa presunuli na obed a krátky oddych na hoteli. Večer sme sa vydali na dlho očakávanú plavbu po Vltave. Počasie nám prialo a tmavé mraky nás napokon minuli. Po plavbe sme vyrazili ešte do mesta poprezerali sme si večernú Prahu i Václavské námestie.

            Tretí deň sme sa po raňajkách už odubytovali a s batožinou sme sa presunuli do Národného múzea, kde sme si poprezerali zaujímavé expozície a výstavy. Následne sme sa presunuli už na stanicu, kde sme čakali na vlak. Našťastie, vyrazil načas, takže domov sme dorazili podľa plánu.

            Z Prahy sme si odniesli veľa zážitkov, spomienok nielen na dobrodružnú cestu metrom. Všetko prebehlo v pokojnej atmosfére a exkurziu teda možno označiť ako veľmi vydarenú :)

            LV, VR, AK

          • Exkurzia Schaeffler ⚙️👷‍♂️🏢

          • Fotky sú vo fotoalbume :)

            Dnes sa žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili zaujímavej exkurzie. Ich prvou zastávkou bola spoločnosť Schaeffler, kde sa dozvedeli viac o možnostiach duálneho vzdelávania.

            Zástupcovia firmy im predstavili benefity, ktoré spoločnosť ponúka svojim zamestnancom a študentom zapojeným do duálneho systému. Žiaci si prezreli učebne určené na odbornú prípravu a nahliadli aj do výrobných priestorov, kde mali možnosť vidieť moderné výrobné procesy.

            Následne sa presunuli na SOŠ strojnícka, kde sa oboznámili so všetkými študijnými a učebnými odbormi. Počas prehliadky školy si prezreli odborné učebne, dielne a ďalšie priestory, ktoré slúžia na vzdelávanie študentov.

            Exkurzia bola pre žiakov prínosnou skúsenosťou, ktorá im pomohla získať lepší prehľad o možnostiach ďalšieho štúdia a budúceho profesijného uplatnenia.

            SH

          • Prvý týždeň v Pastoračnom centre je úspešne za nami!🍹⛱️🌞 🌊

          • Fotky sú vo fotoalbume :)

            Ku koncu týždňa nám počasie doprialo poriadnu dávku slnka, a tak sme si ho naplno užili. Napustili sme malý bazén, obliekli si plavky, natreli sa opaľovacím krémom a zábava mohla začať. Po chutnom obede nás príjemne osviežil nanuk a popoludnie sme strávili v tieni pri spoločenských hrách. 

            DH

        • Spoločne za recykláciu
          • Spoločne za recykláciu

          • Ďakujeme všetkým oteckom, ktorí sa dnes zapojili do brigády zameranej na oddelenie plechu od asfaltovej hydroizolačnej fólie (IPA) zo starej strechy školy. Táto aktivita nadväzovala na filozofiu našej školy viesť deti k zodpovednému prístupu k separovaniu odpadu. Napriek šľachetnému cieľu sa pri dnešných vysokých teplotách podarilo pripraviť iba malé množstvo materiálu na separáciu. Brigáda však ukázala, že škola má výnimočne ochotnú a súdržnú komunitu rodičov, za čo sme veľmi vďační. Do budúcna sa ako vhodnejší termín javí chladnejšie počasie. Ak by ste vedeli o niekom, kto by mohol znovu využiť oddelenú IPA na hydroizoláciu striech alebo základov, budeme radi za informáciu, materiál samozrejme darujeme.

            Ešte raz ďakujeme za váš čas, pomoc a podporu.

            Tím 4Lístok

        • Nadstavba pokračuje podľa plánu
          • Nadstavba pokračuje podľa plánu

          • Aj keď dnes poobede bola teplota v meste 33OC, na streche školy bolo oveľa viac a na stavbe sa intenzívne pracovalo až do 17.hodiny. Plán na tento týždeň bol odstrániť pôvodnú strechu a vytvoriť podmienky na budovanie oceľovej konštrukcie. Ďakujeme naším stavbárom, ktorí aj v ťažkých podmienkach dokončili búracie práce pôvodnej strechy podľa plánu a od pondelka sa tak môže začať nadstavovať škola.

            Rodičov pozývame zajtra ráno 20. júna o 8.hod. na brigádu (budeme separovať vrstvy starej strechy plech a asfaltovú hydroizolačnú fóliu). Prineste si, prosím, rukavice.

            Ďakujeme za pomoc.

            Pridané sú aj fotky vo fotoalbume.

        • Nadstavba začala podľa plánu 𐦂𖨆𐀪𖠋𐀪𐀪
          • Nadstavba začala podľa plánu 𐦂𖨆𐀪𖠋𐀪𐀪

          • V pondelok 15. júna o 8. hodine začali búracie práce odstraňovaním pôvodného strešného plášťa. V utorok poobede už šikovní majstri demontovali aj časť drevenej záklopy a dostali sa k stropnému panelu, na ktorom bude pokračovať montáž oceľovej konštrukcie.

            Vážení rodičia,

            radi by sme Vás ešte pozvali na brigádu – separovanie vrstiev starej strechy (plech, "ipa"), pásy veľkosti cca 2x1 meter sú už pripravené dolu na trávniku. Stretneme sa v sobotu ráno 20. júna o 8.hod., než bude teplo.

            P.S. Budeme radi za každú pomoc. Hoc len na chvíľu. Poprosíme Vás zobrať si so sebou rukavice.

            Ďakujeme.

            Tím 4Lístok

            P.S. Fotografie sú priebežne pridávané do fotoalbumu

        • Veľké poďakovanie 🙏
          • Veľké poďakovanie 🙏

          • patrí všetkým rodičom, zamestnancom aj žiakom, ktorí pomohli pri sťahovaní nábytku a techniky, ako aj  úpravách školského dvora, ktoré boli potrebné urobiť pred začínajúcou prestavbou školy.

            Ďakujeme!

            Tím 4Lístok

          • Exkurzia Banská Štiavnica 👷🏻‍♀️⚒️💎🪨👷

          • Fotky sú vo fotoalbume :)

            Tretí deň: Výlet na Sitno plný krásnych výhľadov

            Dnes sme po raňajkách vyrazili na túru smerom na Sitno. Naša cesta viedla okolo Počúvadlianskeho jazera, odkiaľ sme začali stúpať strmým kopcom až na samotný vrchol. Veru, poriadne sme sa zapotili, no námaha stála za to. Z vrchu sa nám naskytli očarujúce výhľady na okolitú krajinu, ktoré nás odmenili za každý prejdený meter.

            Po výstupe sme sa posilnili v bufete a následne sme si prezreli hrad Sitno. Toto historické miesto malo svoje jedinečné čaro a príjemnú atmosféru. Potom nás čakala dlhá prechádzka lesom späť k východiskovému bodu. Hoci sme už cítili únavu, čerstvý lesný vzduch nám dodával energiu a spríjemňoval cestu.

            Po návrate sme si s chuťou dali obed v reštaurácii a následne sme sa vydali na cestu domov. Odchádzali sme plní krásnych zážitkov, na ktoré budeme ešte dlho spomínať. Už sa tešíme, ako doma všetkým porozprávame o dnešnom vydarenom výlete.

            Druhý deň exkurzie v Banskej Štiavnici:

            Po výdatných raňajkách sme sa vydali na Kalváriu, kde nás čakal krásny výhľad na Banskú Štiavnicu a príjemná ranná prechádzka. Počas návštevy sme sa dozvedeli aj zaujímavé informácie o histórii a význame tohto výnimočného miesta.

            Následne sme navštívili botanickú záhradu, v ktorej sme skúmali rôzne druhy stromov a obdivovali bohatstvo miestnej prírody. Potom sme sa presunuli do centra Banskej Štiavnice. Prechádzali sme sa malebnými uličkami, obdivovali historické pamiatky a počas rozchodu na obed sme objavili množstvo krásnych zákutí a príjemných reštaurácií.

            Popoludní sme navštívili Štiavnický Betlehem, kde sme si prezreli jedinečnú zmenšenú maketu mesta. O jej vzniku a zaujímavostiach nám porozprával samotný majster a tvorca tejto výnimočnej práce. Neskôr sme sa vybrali na prechádzku k tajchu, kde sme si užili pokojné prostredie a krásu okolitej prírody.

            Po večeri sme si oddýchli a deň sme zakončili úžasnou opekačkou v záhrade. Spoločne sme strávili príjemný večer plný rozhovorov, smiechu a dobrej nálady, na ktorý budeme ešte dlho spomínať.

            Prvý deň exkurzie v Banskej Štiavnici:

            Dnes sa žiaci šiesteho a siedmeho ročníka vybrali na trojdňovú exkurziu do krásneho historického mesta Banská Štiavnica. Po približne trojhodinovej ceste s veľmi milým a ochotným pánom autobusárom dorazili do obce Hodruša-Hámre, kde ich čakal zaujímavý program.

            Počas návštevy bane sa žiaci preniesli do minulosti a mohli si predstaviť, aký náročný bol život baníkov. Dozvedeli sa množstvo zaujímavostí o ťažbe nerastov a o práci ľudí, ktorí kedysi trávili celé dni hlboko pod zemou. Veľký záujem vzbudilo aj múzeum minerálov a hornín, kde obdivovali rozmanité kamene, kryštály a vzácne nerasty. Nezabudnuteľným zážitkom bolo aj ryžovanie zlata, pri ktorom si každý mohol vyskúšať prácu hľadačov zlata a zažiť kúsok dobrodružstva na vlastnej koži.

            V Hodruši-Hámroch strávili približne štyri hodiny plné objavovania, poznávania a nových zážitkov. Následne sa presunuli do Banskej Štiavnice, kde sa ubytovali v Skautskom dome. Po krátkom oddychu sa vybrali na prechádzku historickým centrom mesta až k Novému zámku. Počas prehliadky obdivovali krásu starobylých uličiek a jedinečnú atmosféru mesta zapísaného v zozname svetového dedičstva UNESCO.

            Deň zakončili chutnou večerou a množstvom smiechu pri hrách v záhrade. Prvý deň exkurzie bol plný nových poznatkov, zážitkov a dobrej nálady a všetci sa už tešia na ďalšie dobrodružstvá, ktoré ich čakajú v nasledujúcich dňoch.

            SH

          • Strážcovia Zlatníckej doliny: Prvé dobrodružstvo v škole v prírode! 💚🌲🌳☘️

          • Fotky sú vo fotoalbume :)

            Pozdravujeme z chaty Amor v Zlatníckej doline! Hneď prvé dopoludnie sme odštartovali vo veľkom štýle tajnou misiou. Deti sa premenili na strážcov prírody a školské lavice vymenili za lesný areál. ​

            V tímoch si najskôr vymysleli bojové pokriky a preverili svoju obratnosť. V „lesnom laboratóriu“ si potom vyskúšali netradičnú matematiku s počítaním kamienkov a šišiek, zahrali sa na prírodovedných detektívov a v rámci slovenčiny hľadali prírodniny na správne písmenká, z ktorých zložili vlastné básničky. Tešíme sa na ďalšie dobrodružné dni, ktoré nás čakajú.

            Tretiaci a SK

          • Desiatujeme vonku 🧺🥪🥐🍱🌿🦋

          • Fotky sú vo fotoalbume :)

            Počas desiatovej prestávky sme využili krásne slnečné počasie a rozhodli sme sa desiatovať vonku na školskom dvore. Namiesto sedenia v triedach sme si užili príjemné chvíle na čerstvom vzduchu a zorganizovali si malý triedny piknik.

            Každý si našiel svoje obľúbené miesto, pohodlne sa usadil, otvoril svoj desiatový box a vychutnal si občerstvenie v spoločnosti spolužiakov. Hrejivé slnečné lúče, dobrá nálada a pobyt vonku nám dodali energiu a spríjemnili školský deň.

            Takéto spoločné chvíle nám pripomínajú, že učenie a pobyt v škole môžu byť nielen užitočné, ale aj príjemné a plné pekných zážitkov.

            DH

          • Workshop Canva s Aj Ty v IT 🖼️🎨𝓒

          • Fotky sú vo fotoalbume :)

            Žiačky 4. a 5. ročníka sa zúčastnili workshopu Canva, ktorý pre našu školu zorganizovala Aj Ty v IT.

            Počas workshopu sa naučili pracovať s grafickým nástrojom Canva, vytvárať vlastné plagáty a využívať rôzne grafické prvky, obrázky či texty. Rozvíjali tak svoje digitálne zručnosti, kreativitu a estetické cítenie.

            Dievčatá pracovali s veľkým nadšením a odniesli si množstvo nových nápadov, ktoré môžu využiť pri tvorbe školských projektov a prezentácií.

            Ďakujeme lektorke aj organizácii Aj Ty v IT za zaujímavé a inšpiratívne dopoludnie.

            VR

          • Čarovné barvy země 🎨 🔴🟠🟡🟢🔵🟣

          • Fotky sú vo fotoalbume :)

            Deti z našej školy sa zúčastnili slávnostného vyhlásenia medzinárodnej výtvarnej súťaže s názvom Čarovné barvy země v Mikulčiciach. Naši šikovní prváčikovia súťažili v druhej kategórii, kde bolo zaslaných vyše tridsať obrázkov. Pri tejto súťaži išlo aj o vzájomnú spoluprácu medzi malými tvorcami a maľovalo sa na plátno kazeinovými farbami – farbami na prírodnej báze. Obrázky boli doplnené prírodninami ako napr. drevo. Na tomto projekte sa nám páči práve aj tá spojitosť s prírodou. Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže bolo spríjemnené tvorivými dielničkami, kde si deti mohli vyrobiť napr. náramky, záložky do knihy, sadili bylinky, pod mikroskopom pozorovali chrobáky, naučili sa niečo o kompostovaní a dokonca si pozreli aj expozíciu v múzeu. Veľmi sa tešíme, že si to všetci užili a zabavili sa a dokonca sa nám podarilo získať krásne tretie miesto za obraz s názvom Dub – kráľ lúky a krásne druhé miesto za obraz s názvom Tajomstvo duba. Deťom blahoželáme a prajeme veľa ďalších tvorivých nápadov.

            ZuzŠi

          • Začíname s nadstavbou školy 👷‍♂️🔨🏠

          • Vážení rodičia, 

            radi by sme Vás pozvali na brigádu - sťahovanie nábytku a zariadenia z učební a kancelárií. Stretneme sa v sobotu, 13. júna, o 8:30 hod.

            P.S. Budeme radi za každú pomoc. Hoc len na chvíľu.

            Ďakujeme.

            Tím 4Lístok

          • Lovci mikroplastov v našej škole ♻️ 🗑️  🏹 🦀 🐢 🌊

          • Fotky sú vo fotoalbume :)

            V stredu 10.6. navštívili našu školu žiaci zo Základnej školy V.P.Tótha v Senici. Prišli nám prezentovať svoj projekt „Lov na miktoplasty“, s ktorým bodovali aj na celoslovenskom kole Biologickej olympiády v Bratislave. Priniesli aj filtračné zariadenie, pomocou ktorého si žiaci mohli preveriť, či sa vo vzorkách vôd, ktoré si priniesli, nachádzajú stopy plastov. Popísali celý proces prípravy projektu a výskumu, úskalia, s ktorými zápasili, ale vyzdvihli aj nové možnosti, kontakty a priateľstva, ktoré im táto práca priniesla. Veríme, že táto prezentácia inšpirovala aj našich žiakov k projektovej a bádateľskej činnosti. Súčasne sa tešíme na ďalšiu spoluprácu aj v novom školskom roku!

            LV