• Zameranie

Rada školy pri Súkromnej základnej škole, Gorkého 4, Skalica je iniciatívny a poradný samosprávny orgán, ktorý vyjadruje a presadzuje verejné záujmy, záujmy žiakov a  rodičov, pedagogických zamestnancov a ostatných zamestnancov v oblasti výchovy a vzdelávania. Plní tiež funkciu verejnej kontroly práce vedúcich zamestnancov školy. Rada školy sa vyjadruje ku všetkým závažným skutočnostiam, ktoré sa vzťahujú k práci školy:

• uskutočňuje výberové konania na vymenovanie riaditeľa školy,
        • navrhuje na základe výberového konania kandidáta na vymenovanie do funkcie riaditeľa školy,
        • vyjadruje sa k návrhu na počty prijímaných žiakov a ku kritériám, podľa ktorých sú žiaci na školu prijímaní,
        • vyjadruje sa k návrhu na úpravy v učebných plánoch, k vyučovaniu nepovinných predmetov a k počtu žiakov v týchto predmetoch,
        • vyjadruje sa k informáciám o pedagogicko – organizačnom a materiálno – technickom zabezpečení výchovno – vzdelávacieho procesu,
        • k správe o výchovno – vzdelávacej činnosti školy a jej výsledkoch,
        • k návrhu rozpočtu školy,
        • k správe o výsledkoch hospodárenia školy.

Rada školy má 11 členov.

Mgr. Zuzana Jašová (predseda Rady školy, zvolený zástupca pedagogických zamestnancov)

Mgr. Jaroslav Dujsík (delegovaný zástupca zriaďovateľa)

Ing. Katarína Hauková (zvolený zástupca rodičov)