Ako hodnotíte Skalické dni?

Tu sú postrehy niektorých kolegov a žiakov:

Za mňa na výbornú. Je úžasné vidieť ráno po ceste do školy tetu, ktorá si nesie svoj nákup v „plátenej“ taške, alebo sa stretnúť v pekárni s poznámkou, či ste tiež boli na Skalických dňoch, lebo s vrecúškom na pečivo tam už boli dnes viacerí zákazníci.

Práve preto sa to oplatí robiť. Keď sa veci zrazu začnú hýbať a myslím, že aj deti aj nás všetkých to svojím spôsobom chytilo. Nerada by som to hodila za hlavu, práve naopak živme túto myšlienku naďalej.

Mňa to baví, teší a má to zmysel.

Nech je toto správny štart na našej púti, či ceste bez odpadov.

Myslím, že hneď „Šarkaniáda“ by mala byť tou ďalšou akciou bez zbytočných odpadov.

Páčil sa mi ekoDOMček. V piatok to nebolo veľmi organizované. Tí, čo mali službu od 14:00 nemali tričká lebo si ich zobrali tí, čo mali službu o 16. V sobotu to bolo lepšie. Prišli sme do školy, zobrali tričká a išli rovno do domčeka.

Práca v ekoDOMčeku zmenila celú situáciu. Bola to zábava a užili sme si to.  Vystúpenie Taxis-u a Lindina talkshow boli „the best of the day“. Ohňostroj bol tiež úžasný.

Určite ich tam malo byt viac kontajnerov/košov na plasty a komunálnych menej. Popolnice na netriedený odpad boli na každom kroku, ľudia vôbec nemuseli za košom ísť, kôš prišiel za nimi, preto boli leniví spraviť krok k plastom navyše.

Čas v ekoDOMčeku sme si užili.

Oceňujem za seba Karinku, Anetku, Silvinku, Sárku a Tamarku, Adama. Bolo príjemné s nimi pracovať alebo ich len sledovať :)

Rozdávali sme ABECEDU triedenia a mali sme z toho dobrý pocit.

Myslím, že ľudia, ktorí navštívili ekoDOMček si z toho určite niečo odniesli. Bola to zábava. Potešilo ma, že si z nás ľudia nerobili srandu...

Škoda, že Talkshow bola v rovnakom čase, ako vystúpenie Taxis-u. Samozrejme, medzi tancami sme prišli podporiť školu. V sobotu sme pomohli našej škole. Aby nás bolo poznať, mali sme super zelené svietivé tričká. Rozdávali sme letáčiky, hrali hry s deťmi a ponúkali ekoTAŠKY a ekoVrecká.

Bolo to výnimočné, keď nás spájali rovnaké tričká.

Najlepší bol ekoDOMček, kde sme hrali hry s deťmi a naši návštevníci vyhrávali ekoCENY.

Určite treba viac ušiť viac sieťových vreciek. Malo to veľký úspech.

Tlačila by som na MIC alebo VEPOS aby tam aspoň koše na plasty nechali aj po 17tej. Vtedy je na Skalických dňoch najviac ľudí.

Timko a Vierka si zaslužia veľkú pochvalu, asi 4 hodiny chodili po meste a rozdávali ľudom abecedu triedenia :)

Ja mam z toho veľmi dobrý pocit, ľudia sa nás pýtali na rady, uisťovali sa, či dobre triedia a videla som, že aj triedili.

Začala by som propagovať, aby ľudia prišli s vlastným pohárikom alebo by si mohli zakúpiť jeden a ten premývať a používať, tak ako my.

Neboli sme spokojní s tým, kde boli kontajnery na námestí umiestnené. Boli na okraji a chodilo tam málo ľudí.

Páčila sa nám práca v ekoDOMčeku a nemali sme s ničím problém:)

Rodičia boli z programu nadšení, veľmi sa im páčili scénka, tančeky a klipy k piesňam.

Veľká vďaka z mojej strany patrí tým, ktorých napadlo, aby sa v sobotu zavolalo Martinovi, ktorý nás zachránil so scénkou.

Tak ako sa na druhom stupni odmeňovali žiaci 4-lístkami, pani riaditeľka odmenila aj deti z 1. stupňa sladkosťou, čo deti veľmi ocenili a verím tomu, že ich to motivuje aj k ďalšej prípadnej aktivite.

Jediné, čo by som vytkla organizátorom, bola slabá informovanosť. To, že nám oznámili termíny až 12.9. bolo trošku neskoro, ale dali sme to:)

Medovník som dostala do plastového vrecka!

• Miestnosť
            • Telefón