• Celoškolská stratégia podpory duševného zdravia

• Škola v spolupráci s Koalíciou škôl za duševné zdravie vypracovala dokument, ktorý sa venuje duševnému zdraviu na škole, jeho podpore a aktivitám zameraným na prácu s učiteľmi a žiakmi.

Kliknite na priložený súbor:

Celoškolská stratégia podpory duševného zdravia.pdf

• Koalícia škôl za duševné zdravie

Link: https://dusevnezdravie.sk/project/koalicia-skol-za-dusevne-zdravie/

Od roku 2023 sme členom Koalíce škôl za duševné zdravie.

"Koalícia škôl na duševné zdravie je neformálne združenie škôl, ktoré sa rozhodli pre transformáciu na duševne zdravé a bezpečné prostredia. Naším spoločným cieľom je lepšia príprava mladých ľudí na kvalitný život, lepšia schopnosť učiť sa vedomosti a nadobúdať sociálne aj iné zručnosti. Zároveň, pomocou preventívnych opatrení, máme za cieľ destigmatizáciu duševných porúch a ťažkostí v prostredí školy, zamedzenie patologickému či násilnému správaniu v školských komunitách, ale aj minimalizáciu negatívnych dopadov závažných spoločenských javov a udalostí na duševné zdravie mladých ľudí."

• Projekt Mentality

• Naši učitelia sa zapojili do vzdelávania v rámci projektu Mentality, ktorý pripravila Liga za duševné zdravie a poskytuje učiteľom nápady na praktické aktivity pre správny duševný rozvoj detí.