• #Viac noviniek

     • Čerešnička na torte ekoaktivít​​​​​​​ ...
      • Čerešnička na torte ekoaktivít​​​​​​​ ...

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Sobota 21. 9. znamenala pre našu školu vyvrcholenie septembrových príprav na Skalické dni. Medzi 10.00 a 18.00 sa na námestí a vo Františkánskej záhrade vystriedalo okolo 60 našich školákov (a pridali sa aj 4 gymnazisti) a 10 naších pedagógov. Jedni pracovali ako ekoHLIADKY, obiehali stojany so separovaným odpadom a pomáhali účastníkom jarmoku správne triediť odpad. Iní sa pod strieškou stánku – ekoDOMček - venovali vzdelávaniu. Ponúkali okoloidúcim nie len hry a kvízy s tematikou recyklácie ale aj horu odpadkov, ktorú si mohli pod ich dohľadom strávne vytriediť. Už tradične, ako odmenu, za správne triedenie deti ponúkali vrecúška na nakupovanie, ktoré ušili naše šikovné mamky a devy alebo domáce medovníčky a drobné koláčiky.
       Čerešničkou a smotánkou soboty bol skeč a pesnička „ Eko nad zlato“ z autorskej dielne pánov humoristov Sama Trnku a Tomáša Hudáka. Na pódiu sa predstavili deviataci (Juraj, Livia, Jakub, Dorotka a dve  Tamarky). Maruška sa stala kráľovnou a kráľ pochopil, že bez separovania sa už v dnešnej dobe ani panovník nezaobíde... Hru režírovali pani učiteľky Nika a Lea a ako obe priznali, bola to radosť, nacvičovať s tak tvorivým tímom.

       Veľké poďakovanie patrí všetkým dospelákom, kolegom učiteľom, rodičom a zamestnancom školy, ktorí sa pridali a venovali svoj čas, nápady a energiu pri prípravách ale aj na počas jarmoku bez nároku na odmenu. 
       Vďaka spoločnosti VEPOS - SKALICA sro za zapožičané stojany na odpad, organizátorovi podujatia - spoločnosti MIC, za priestor, ktorý nám ponúkla.
       Ooooobrovské ocenenie však patrí deťom, ktoré s veľkým a úprimným nasadením kreslili a vyrábali plagáty, propagačné materiály, hry a pomôcky, oblepovali (ešte v piatok o 16.00) plechovky a premieňali ich na popolníky (ktoré Sofia potom nazvala - ekolníky:) 

       Čo ešte dodať na záver?
       Možno slová z pesničky, ktorú zaspíevali na pódiu Lenka, Vierka, Timko a Maťko:
       Budeme spoločne tento svet milovať.
       Budeme spoločne planétu šanovať
       Keď spamätá sa každý z nás raz,
       nezožerieme si to tu jak kobylky
       .“
       MA

     • Nakŕm červeného DRAKA
      • Nakŕm červeného DRAKA

      • Máme v škole nového hladného draka KovoŽrúta.
       Stojí pri dverách a čaká, kto ho nakŕmi. Zhltne každú plechovku aj alobal (teda viečka od jogurtov, termixov) i hliníkový obal z čokolády. Má rád kovové obaly používané u niektorých potravín (paštéta, plechovka od rybičiek, jednoducho konzervy). Chutia mu aj kovové uzávery z pohárov zo zavarenín a obalov zo skla, vrchnáčiky z nápojov, napr. z piva, malinoviek, ktoré sú v sklenenom obale.
       Nepapká kovové obaly od farieb a lepidiel, chemikálií, kovové obaly kombinované s iným obalom, napr. zubné pasty, nápojové kartóny (Tetrapack) a nesmie jesť ani ľahké tenučké fólie, ktoré sú síce strieborné ako hliník, ale je to len tenulinká fólia kombinovaná s iným materiálom. (ako napr. čipsy, keksíky, žuvačky).  
       Všetko, čo do neho vložíme, nám spoločnosť VEPOS – SKALICA  s.r.o. premení na peniažky pre školu. Tešíme sa, že pomôžete nám aj prírode:) MA 

     • Nová šachová sezóna začala v Osuskom
      • Nová šachová sezóna začala v Osuskom

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       V nedeľu, 15. 9., sme v Osuskom odštartovali  novú šachovú sezónu. Tento rok sme začali dosť skoro, možno aj preto bola účasť na tomto turnaji GPX dosť nízka. Hralo tu 23 detí a z toho bolo 6 našich hráčov. Úroveň turnaja, naopak, bola vysoká. 11 hráčov malo už uhrané tzv. ELO (šachový rating podľa výkonnosti) a aj napriek tomu naša Viki (5. Roč.) skončila 11. Vynieslo jej to 3. Miesto v kategäorii D11 (dievča do 11 rokov). Jej sa darilo z našich hráčov najlepšie. Ale v kategórii C14 sme získali 2. miesto -James, (6. Roč.) a Maťo U. (5. Roč.) 3. miesto. Zahrať si boli aj štvrtáci Michal a Jakub J. a Veronika K (tretí ročník). VieH

     • PRÁZDNE a čisté PLECHOVKY ... ďakujeme:)
      • PRÁZDNE a čisté PLECHOVKY ... ďakujeme:)

      • Ďakujeme za plechovky (od SUNARU, hrášku, kukurice, ananásu ... konzervy od krmiva pre mačky a psíkov) Vyrobili sme z nich popolníky na Skalické dni. Bol to nápad jedného nášho žiaka počas Trdlofestu, pretože fajčiari nechávali ohorky z cigariet v tráve a my by sme chceli ukázať, že veľké riešenie nemusí byť drahé riešenie.

       Ďakujeme za podporu, tím ekoDOMček  MA

     • KONFERENCIA POD HOLÝM NEBOM
      • KONFERENCIA POD HOLÝM NEBOM

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       V piatok 20. 9. sa na školskom dvore konala v poradí druhá detská eko KONFERENCIA pod holým nebom alias rovesnícke vzdelávanie, kde si deti navzájom porozprávali/odprezentovali, všetko to, čo sa v stredu, počas TEMATICKÉHO vyučovania vo svojich experných skupinkách naučili. Sami si vyrobili/nakreslili skvostné plagáty a vyhľadali nie len zaujímavé informácie ale aj vhodné rekvizity tak, aby zaujali a prilákali aj to najmladšie publikum. Vo vzduchu bolo cítiť veľké nasadenie a energiu prezentujúcich aj účastníkov podujatia. EkoPASy účastníkov prinesú určite hodnotnú spätnú väzbu pre prezentujúcich aj organizátorov - pedagógov. Už teraz sa (aj) teším na ich čítanie:)) MA
       PS: Vážime si účasť rodičov a ich vyplnené ekoPASy! Vašu podporu potrebujeme:) 

     • Veľké prípravy na Skalické dni vrcholia
      • Veľké prípravy na Skalické dni vrcholia

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Škola opäť žije prípravami na naše (už druhé) veľké pôsobenie na Skalických dňoch  a tematické vyučovanie sa priam ponúkalo ako tá najvhodnejšia forma rovesníckeho vzdelávania na II stupni. Deti sa ráno zapísali do „expertných skupín“ a vybrali si na tri hodiny tému, ktorej sa chcú spolu s  pani učiteľkou venovať. Tento rok sme otvorili témy: ZERO WASTE, PALMOVÝ OLEJ, BIOPLASTY, VČELY, ZODPOVEDNÝ ZÁKAZNÍK, ekoHLIADKY + TRIEDENIE POČAS jarmoku. Deti vytvárali rozprávky, plagáty, spoločenské hry a iné materiály, ktoré by chceli použiť počas jarmoku na vzdelávanie a propagáciu ekologických tém. V zmiešaných tímoch panovala tvorivo-pracovná nálada a spokojnosť. To, že máme šikovné deti, vieme a presviedčame sa o tom práve pri takýchto príležitostiach, keď i mimo svojej triedy dokážu spolupracovať a rešpektovať sa navzájom.
       V piatok 20.9. chystáme ešte KONFERENCIU POD HOLÝM NEBOM, kde si navzájom deti odprezentujú, to čo sa vo svojich skupinkách naučili,. 
       PS: Vďaka za výnimočný čas, decká :) MA 18.9. 2019

     • „Nesadaj do auta, vyrieš to prechádzkou” alias Európsky týždeň mobility
      • „Nesadaj do auta, vyrieš to prechádzkou” alias Európsky týždeň mobility

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Počas týždňa mobility (v období od 16. 09. 2019 do 20. 09. 2019) sme sa zúčastnili  niekoľkých  aktivít:
       „Nočným behom Skalickými ulicami“  si naši žiaci s pedagógmi užili beh nočným mestom.
       „Pešobus“ opäť po roku obnovil svoju pravidelnú septembrovú linku a ponúkol i jednu novú trasu.
       Koľko nás chodilo do školy autom, koľko pešo, koľko na kolobežke alebo bicykloch nám povedala šiestacka sčítavacia komisia na konci týždňa.
       „Sčitovanie áut pred školou“  v pondelok 16. 09. 2019 a vo štvrtok 19. 09. 2019 pred vyučovaním dokresľovalo dopravnú situáciu v našom meste. 
       „Na dvoch kolách do školy“ sa žiaci s pedagógmi a vychovávateľmi vydali na kolobežkách, bicykloch, kolieskových korčuliach na dopravné ihrisko v Skalici. Na svojich strojoch strávili poobedný čas.
       „Skalickými vinohradmi na bicykloch“ sme so štvorlístkovými deťmi spoznávali  zákutia Skalice.
       Jednoducho, bez automobilov sa to dá. IČ

     • Mravčekovia v tlačiarni
      • Mravčekovia v tlačiarni

      • V piatok 13. septembra sme boli na veži v Kostole sv. Michala. Bolo tam okolo 134 schodov, niektorí sa báli, ale keď sme vyšli hore, stálo to za to. Videli sme našu školu, Krivé kúty, Moravu i Holíč. Cesta dole bola zaujímavá tým, že sme sa zase báli, že nám pri uchu zazvonia tri zvony. Potom sme išli do Škarniclovskej tlačiarne. Pozerali sme si zaujímavé stroje a dozvedeli sme sa, čo sme nevedeli, o povolaní sadzača, ktoré dnes už neexistuje. Čítali sme o ňom v Čítanke. Práca sadzača bola veľmi náročná. Jeho úlohou bolo jednotlivé písmenká vysadiť na dosku, ktorá sa potom otlačila na papier. Písmenká sa vysádzali zrkadlovo, a preto musel byť sadzač neuveriteľne trpezlivý a presný. Keď urobil chybu, musel všetky písmenká vytiahnuť a od danej chyby začať znovu. Vysadiť jednu stranu novín vtedy trvalo viac ako jeden deň. Ako dobre, že ľudia vymysleli počítače a k nim pripojené tlačiarne :-). (Agátka B. a Ninka Hí)

     • PROJEKT: Kultúra ako súčasť života človeka
      • PROJEKT: Kultúra ako súčasť života človeka

      • Fotky sú vo fotoalbume :)
       Vďaka úspešnému projektu - ekoDOMček - spolufinacovaného z participatívneho rozpočtu Trnavskej župy sa naši žiaci spolu s rodičmi mohli pozrieť na miesta zaujímavé a vzdialené: Vodná elektráreň a plavebné komory v Gabčíkove a vodný mlyn v Tomášikove boli odmenou za prácu na eko aktivitách počas minulého školského roka. (...narátali sme ich vyše 40!) Tu sú dve z mnohých odpovedí na otázku: „ Čo sa ti páčilo na exkurzii?"

       • Najskôr  sme išli do vodnej elektrárne, kde nám aj ukazovali vodné komory a veľký model elektrárne. Potom sme išli na exkurziu loďou, kde sme navštívili aj plavebnú komoru. Nastúpili sme do lode a vyplávali sme od prístavu. Niektorí spolužiaci sedeli úplne hore, kde bol pekný výhľad a druhí sedeli zasa dolu. Tam to bolo tiež pekné. O chvíľku sme doplávali do plavebnej komory. Komora sa začala pomaly napúšťať, aby sme boli v rovnakej hladine ako zbytok rieky. Chvíľku sme išli rovno a potom sme sa otočili a išli naspäť. Prišli sme znova do plavebnej komory, keďže sa pred tým komora napúšťala, tak teraz sa naopak vypúšťala. Na to, ako bola tá komora veľká, sa veľmi rýchlo napúšťala. Bolo to veľmi zaujímavé. Išli sme ešte rovno a o chvíľku sme boli v prístave. Toto sa mi asi najviac páčilo, ale aj mlyn a elektráreň boli dobré a zaujímavé. Napísala L
       • 13.9. sme sa vybrali na exkurziu do vodnej elektrárne, na plavbu loďou v Gabčíkove a pozrieť sa na vodný mlyn. Na exkurzii sa mi najviac páčila plavba loďou. Prvýkrát som zažila na vlastnej koži ako sa voda v plavebnej komore odlieva a prilieva. Už som sa na to pozerala len zo zábradlia na brehu, ako sa tam voda napúšťa. Dnes som to však vyskúšala. Veľmi sa mi páčili mačičky, prasa a ostatné zvieratá pri vodnom mlyne v Tomášikove. Zaujímavá bola aj turbína vo vodnej elektrárni, ktorá vyrába elektrinu. Pri vodnej elektrárni bol aj sklenený balkón, na ktorý ste mohli ísť a videli ste pod sebou Dunaj. Bol to zvláštny, ale dobrý pocit. Napísala K
        ... zozbierala MA

     • Chystáme sa na Skalické dni
      • Chystáme sa na Skalické dni

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Na Skalických dňoch presne rokom mali naše štvorlístkové deti premiéru v žiarivo zelených tričkách a logo ekoDOMček sa práve na Skalických dňoch stalo novou značkou pre „zelené“ dianie na škole. Verte, neverte, narátali sme takmer 40 aktivít, v ktorých sme sa v minulom roku zamerali na prírodu, zdravý životný štýl alebo ochranu životného prostredia. Aj vďaka hlasovaniu verejnosti sme získali podporu pre projekt ekoDOMček z participatívneho rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja pre rok 2019. ... a tak dva týždne pred jarmokom chystáme ekoHLIADKY, propagačné materiály, stánok. Hľadáme témy, ktorými by naše deti oslovili davy počas jarmoku, nacvičujeme skeč eko rozprávky, maľujeme plagáty a obrázky. Tešíme sa z toho, že vaše/naše deti sa samé hlásia do práce a prinášajú nápady a nové postrehy. Naše pôsobenie na  scéne Skalických dní:
       piatok 16:30 – 17:00 ....  TALKSHOW ... Jatočná ulica
       sobota 11:00 – 11:30 .....Rozprávka „eko nad zlato“ ... Františkánska záhrada
       sobota 14:30 – 15:00 .... Rozprávka „eko nad zlato“ ... Františkánska záhrada
       sobota  9:00 – 19:00 .... ekoHLIADKY a práca v ekoDOMčeku podľa rozpisu

       Dovidenia:) MA

     • Učíme sa v ekoDOMčeku
      • Učíme sa v ekoDOMčeku

      • Fotky sú vo fotoalbume :)


       Vo štvrtok 5. septembra sme išli s pani učiteľkami Nikoletou K. a Luciou V. na Vintoperk. Bola tam s nami lektorka Mirka. Robili sme rôzne aktivity o prírode a hmyze. Napríklad: chytali sme hmyz na pozorovanie, rozdelili sme sa na skupiny a na tri listy sme mali vymyslieť tri ľubovoľné názvy. Neskôr nám pani lektorka dala figúrky hmyzu a mohli sme si vyskúšať zoradiť vývojové štádiá včely a iného hmyzu. Bolo zaujímavé aj to, ako sme podľa vône mali zistiť, do akej skupiny patríme. Na Vintoperku sme sa naučili veľa vecí o prírode. Bolo to tam super. (Ninka Ha a Zuzka B.)

       V rámci projektu „Učíme sa v ekoDOMčeku“ sme naplánovali aj vyučovací blok eko výchovy v teréne pod vedením lektorov z Inštitútu aplikovanej ekológie DAPHNE. Cieľom aktivít je pomôcť žiakom pochopiť, že všetky rastliny, živočíchy a huby v prírodnom spoločenstve žijú vo vzájomne prepojených vzťahoch a sú závislé od čistoty prírodného prostredia.
       Vo štvrtok 5.9.2019 sme si objednali aj dobré počasia:). Tretiaci, štvrtáci a piataci sa rozdelili a urobili si prechádzku na Vintoperk a Skalické rybníky. Kým skupinka na Vintoperku skúmala  „Bohatstvo lúk a pasienkov“ deti na rybníku sa zoznámili so životom a „Pod vodnou hladinou“. 
       Cestou späť sme pozbierali odpadky ... a bolo ich opäť plné vrece. JŠ

     • Nahryzli sme nových 10 mesiacov
      • Nahryzli sme nových 10 mesiacov

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Dnes sme si zľahka zahryzli do veľkého 10 mesačného koláča nového školského roka. Trocha sme zaspievali, trocha zatancovali, pozdravili starých známych aj privítali malé žabky – prváčence. Deviataci zložili svoj rytiersky sľub aj odviedli žabky do triedy. Tak. Kvak. Len aby ten veľký koláč bol dosť sladký pre všetkých! S chuťou do toho! Tak. Kvak:) MA

     • Letná detektívna pátračka
      • Letná detektívna pátračka

      • Zažiť posledné dobrodružstvo pred krásnym prvým dňom v škole. Veľká výzva !!! Traja pátrači našej štvorlístkovej detektívnej kancelárie dostali ťažkú úlohu. Nájsť v revíre storočnú vŕbu.

       Úloha namojveru nad sily smrteľníkov. Nie však pre štvorlístkových pátračov. Naštartovali svoje bicykle a vydali sa do prekrásnej prírody. Plány, indície viedli kroky a kilometre na dvoch kolách pátračov smerom na Mlynky. Mocná príroda ukázala bohatstvo. Nádhernú storočnú vŕbu, ktorá sa skryla pod vetvami kriakov mnohorakých stromov.

       Hodnú chvíľu sa pátrači nemohli vynadívať na toľkú krásu. Zhotovili však fotografický dôkaz a uchovali tajnú trasu k taju skalickej prírody. Nie je však vylúčené, že na prosby budú pátrači zhovievaví a prezradia polohu tohto prírodného skvostu. IČ  

     • Prázdninový ekoDOMček
      • Prázdninový ekoDOMček

      • Prázdninový tábor ekoDOMček sa uskutočnil vďaka finančnej dotácii Mesta Skalica.  

       Fotky sú vo fotoalbume :)

       Prázdninové dni letia ako voda z brehu, čím viac sa blíži koniec prázdnin, tým rýchlejšie sa krátia :) Niektorí „Štvorlístkáči“ už stihli dovolenku s rodinou, niektorí aj iné detské tábory, ale sú aj takí, ktorí si radi počkali na originálny školský tábor ekoDOMček, aby s kamarátmi a učiteľmi zažili zábavu aj poučenie, športovanie na školskom dvore aj kúpanie na kúpalisku v Zlatníckej doline, zdravé „mňamky“ na desiatu a olovrant, ktoré si sami pripravili. V utorok si urobili výlet do Ekocentra Nová Lhota v ČR, v ktorom si staršie deti oprášili vedomosti o biodiverzite, menšie deti spoznávali bylinky a regionálnu zeleninu a ovocie. A že chutili výborne, bolo vidieť na prvý pohľad. V stredu prišla do školy návšteva– zajačik Chillinka, aj ona si pochutila na mrkvičke z desiatej. Poobede pôjdu eko hliadky vyzbierať odpadky do Zlatníckej doliny, ale o tom napíšeme až nabudúce :) JŠ

     • letná FOTO výzva na zber L4L
      • letná FOTO výzva na zber L4L

      • Leto v plnom prúde a v mobile niekoľko (stoviek) prázdninových fotiek. Mestá, miesta, noví karáti... všetko pekne spolu.  
       Miesta a mestá, kde je čisto a aj tie iné...
       Ktorých je viac?
       Možno ste tiež už tak nakazení triedením odpadu, že vidíte to, čo by ste inak ani nevideli a obehnete pol mesta, aby ste našli ten správny kôš:)
       Možno ste smutní z toho, že na dovolenke nikto netriedi.
       Možno ste tam, kde je triedenie samozrejmosť.
       Čo tak urobiť si náskok k zberu L4L ?
       Výzva na leto: Odfoť mesto/miesto, ktoré ťa zaujalo triedením, alebo netriedením. Napíš, kde si fotku spravil a vymysli jej názov. Fotku prines v septembri vytlačenú, alebo ju pošli na: milica.antalkova@zsstvorlistok.sk. Za účasť je odmena 1xL4L. Fotky budú vystavené a tá s najväčším počtom hlasov bude odmenená malým darčekom  Pekné leto praje aj MA.  
       PS: Výzva platí aj pre učiteľov a rodičov. Darček je pripravený aj pre túto kategóriu:))   
       MA

     • Fantázia na plné obrátky aj cez prázdniny? :)
      • Fantázia na plné obrátky aj cez prázdniny? :)

      • Spisovateľ Daniel Hevier vytvoril pre deti zaujímavý letný TVORIVÝ program. Ak by si mal záujem, na mail ti môžu od neho behom prvých dvoch prázdninových týždňov chodiť rôzne úlohy a výzvy. Ak ich splníš, dostaneš dokonca aj certifikát!

       Tak ak máš čas a chuť, popros rodičov alebo sám napíš na email daniel.hevier@hevi.sk . Potrebné je uviesť svoje meno a vek. Ak sa budú pánovi Hevierovi tvoje práce páčiť, možno sa dostanú aj niekam do sveta ;) Ak ale nechceš, aby tam bolo zverejnené tvoje meno, tak mu to do emailu pre istotu napíš.

       Tak nech sa vám dobre tvorí Štvorlístkáči! pozdravuje LK

     • 3D lukostrelba
      • 3D lukostrelba

      • Aj keď 3D lukostreľba patrí medzi mladé športové disciplíny, jej základy sú späté so začiatkami civilizácie. Rozmanitosť a pestrosť súťaže, kde každá strela je „jedinečná“, láka aj na regionálnych súťažiach viac ako 100 súťažiacich. Jednou z regionálnych súťaži bol aj Pohár 3 krajín, kde sa stretávajú lukostrelci zo Slovenska, Česka a Rakúska. Dvoch závodov sa úspešne zúčastnili aj naši žiaci. V kategórii detí siedmak Alexander S. získal koncom mája druhé miesto pri závode v Hodoníne a v júli 3. miesto pri závode v Studienke. Iba neúčasť na prvej súťaži v Hohenau ho pripravila o miesto na pódiu v celkovom poradí. V Hodoníne súťažil aj tretiak Andrei F., ktorý obsadil 5 miesto, iba 3 body za tretím miestom.

     • Slávnostné ukončenie školského roka
      • Slávnostné ukončenie školského roka

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Posledný deň v školskom roku bol taký pravý, slnečný. Na školskom dvorčeku sa zhromaždil všetok ten drobizg aj mlaď :) aby ocenil svojich triednych Oskarkov, odmenil športovcov, certifikoval dobrovoľníkov z ekoDOMčeka a podporil spoločného tímového ducha, aby napokon deviatakom na rozlúčku pripravil živý chodník slávy a zaželal  im veľa krásnych zážitkov v nových školách. 
       Tak ako to u nás býva zvykom, ocenili sme nemerateľné a poďakovali sme si navzájom za ďalší dobrý školský rok., ktorý sme spolu zažili.
       Ešte raz ďakujeme rodičom za podporu a dôveru, s ktorou nám zverujú svoje deti.
       Ďakujeme rodičom a deťom aj za všetky milé, chutné, voňavé, pestrofarebné, prekvapivé, aj zelené - eko:) darčeky a želáme všetkým  KRÁSNE LETOTím 4L    MA

     • Spoločne
      • Spoločne

      • Na MÚ v Skalici sa 24. júna uskutočnilo stretnutie zástupcov všetkých základných aj stredných škôl, ktoré sídlia v Skalici so zástupcami mesta a spoločnosťou VEPOS – SKALICA s.r.o. aby sa prvý krát v takomto zložení porozprávali o ich skúsenostiach a možnostiach triedenia odpadu na školách. Nápad zorganizovať takéto stretnutie sa zrodil v našom ekoDOMčeku a sme radi, že nám SIeko pomohlo so zvolaním všetkých ľudí. V septembri by sme snáď na Skalických dňoch už nemuseli hliadkovať sami?  MA

     • V Zlatníckej doline
      • V Zlatníckej doline

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       V piatok 14.6 sa naši prváčikovia a piataci vybrali na výlet do Zlatníckej doliny. O ôsmej sme sa stretli na mieste, rozprestreli deky a spoločne sme si spravili malý raňajkový piknik . Pani učiteľke Zuzke sa podarilo vybaviť kúpalisko v dopoludňajších hodinách, čiže sme ho mali tri hodiny iba pre seba! Poriadne sme si zaplávali, vyšantili sme sa na šmýkačke a dokonca aj niektorí naši prváčikovia nabrali odvahu a šmýkali sa do stredného bazéna . Poobedie sme strávili na chate Amor, kde sme si dali obed, trošku oddýchli, ale rýchlo sme nabrali druhý dych a vyskúšali sme si aj Tarzániu. Prváčikovia dokonca pokračovali opekačkou, spolu aj s rodičmi. Bol to deň plný zážitkov :) LK